Ad banner
Ad banner

Niedziela ukraińskiego rachunku – rozliczamy naszych „braci”

In this video

Osiemdziesiąta rocznica ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, to nie tylko idealna okazja, aby przypomnieć o gehennie naszych rodaków, masowo mordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, ale też szansa, by zwrócić uwagę, jak niewiele zrobiono dla ich pamięci.

Ostentacyjna polityka bratania się z narodem, który nigdy nie przeprosił za jedną z najgorszych zbrodni w historii naszego kraju, a ponadto wciąż uważa oprawców Polaków za swych bohaterów, to sygnał, że naprawdę niewielu wyborców zdaje sobie sprawę, ile przez Ukraińców straciliśmy. Rzadko kto też zwraca uwagę na skalę pomocy dzisiejszej Ukrainie, udzielonej przez władze RP. Łącząc te dwa wymiary strat i obecnego wsparcia może okazać się, że długu wobec Polaków Ukraińcy nigdy nie będą w stanie spłacić.

Przedstawiciele Polskiego Ruchu Antywojennego oraz nowoutworzonej partii Front postanowili jednak przypomnieć reżimowi z Kijowa o tym, ile jest nam – Polakom – winien, organizując wiec pod ambasadą Ukrainy, na którym w trakcie licznych wystąpień można było usłyszeć o ogromnym rachunku, który należy kiedyś wyrównać. W jaki sposób? Tego dowiecie się Państwo z naszej transmisji „na żywo” spod gmachu ukraińskiej ambasady przy al. Szucha w Warszawie.

(Visited 70 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT