O NAS

Telewizja eMisja powstała w Łodzi w listopadzie 2010 r. Początkowo jako inicjatywa obywatelska, której celem było nagłośnienie wydarzeń o charakterze patriotycznym. Twórcy eMisji dostrzegli konieczność przedstawienia alternatywnego obrazu podejmowanych w regionie inicjatyw narodowych, o których w owym czasie rozpisywała się głównie „Gazeta Wyborcza”. Nie trudno domyślić się jaki był to obraz i nie trudno znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego potrzebna była inna informacja. Trudnością było za to pozyskanie funduszy na start. W 2010 r. nikt bowiem nie brał jeszcze na poważnie koncepcji telewizji internetowej. Serwis YouTube, na którym bazować miała redakcja, powstał ledwie 2 lata wcześniej i w dużej mierze służył wciąż słabej jakości rozrywce.

Istotne jest, aby wyraźnie tu zaznaczyć, że twórcy eMisji NIGDY nie wnioskowali o przyznanie funduszy z programów unijnych, rządowych i pozarządowych. Od samego początku założeniem stacji miała być wolność i niezależność przekazu. Jedyną instytucją, która przystała na te warunki było Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich w Łodzi, którego początki działalności datuje się już w roku 1905. Stowarzyszenie użyczyło redakcji lokalu godząc się na pokrycie kosztów jego użytkowania przez okres 5 lat. Następnie stacja miała się usamodzielnić i opłacać czynsz.

Z czasem eMisja stała się rozpoznawalną marką w Internecie dając inspirację wielu podobnym projektom, które z sukcesem funkcjonują do dziś. Zaangażowanie twórców eMisji przekonało część Polaków, że informacje kolportowane w mediach głównego nurtu nie zawsze są prawdą.

Kamerom eMisji udało się uchwycić wiele spektakularnych, dramatycznych, historycznych i przełomowych momentów, o których Polacy mogliby się nie dowiedzieć, lub poznaliby je tylko z jednej strony. Dzięki eMisji wielu wspaniałych ludzi mogło publicznie zabrać głos, który często zyskiwał szeroką aprobatę odbiorców. Redakcja eMisji zawsze była po stronie Polski i Polaków. Nigdy nie uległa próbie przekupstwa, szantażu, czy innej formie nacisków.

Obecnie Telewizja eMisja stanowi jeden z filarów działalności statutowej fundacji Inicjatywa Przeciw Cenzurze. Wolność słowa, swobodny dostęp do informacji, wymiana poglądów oraz prawo krytyki są kluczowymi wartościami towarzyszącymi produkcjom eMisji. Najważniejszą wartością zawsze jednak była, jest i będzie Rzeczpospolita Polska z całym swym dziedzictwem historii, kultury, języka i tożsamości narodowej.

(Visited 915 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT