Ad banner
Ad banner

Braun: „Mówienie o pokoju jest myślozbrodnią”

In this video

Poseł Grzegorz Braun zapytany o komentarz do słów Władimira Putina, wypowiedzianych w głośnym wywiadzie Tuckera Carlsona, gdzie rosyjski przywódca oświadczył, że jego kraj nie ma żadnego interesu w tym, by zaatakować Polskę chyba, że to Polska dopuści się ataku – mówi, że wszystko zależy od tego, co Putin uzna za atak. Braun zwraca tu uwagę, że za akt wojny może zostać odebrana np. mobilizacja wojska, a za taką uznać można nawet skoncentrowane na granicy manewry. Te z kolei zaczynają się w naszym kraju już jutro i potrwają aż do końca maja! Media z kolei donoszą, że ćwiczenia NATO „Steadfast Defender 2024” będą największymi od lat.

„Gdyby to ode mnie zależało – mówi poseł Braun – zmierzałbym nie do eskalacji wojny za naszą wschodnią granicą, ale podejmowałbym działania, które zmierzałyby do zakończenia tej wojny. (…) Nie ma żadnych realnych polskich powodów, polskich motywów do tego, by Polacy mieli stać się stroną wojującą. I dlatego stanowczo potępiam wszelkie enuncjacje i dywagacje rządzących, które manifestują obłędną radność w niektórych przypadkach z tego faktu, że moglibyśmy się znaleźć w stanie konfliktu wojennego z kimkolwiek w naszym bezpośrednim otoczeniu geopolitycznym”.

Komentując jednak przedstawioną przez prezydenta Putina historię choćby tylko I połowy XX wieku, poseł Grzegorz Braun stwierdza, że „z wielkim smutkiem, żalem i niesmakiem rejestruje, że to jest po prostu czysta recydywa stalinowskiej wersji genezy II wojny światowej”, gdzie „Polska jest nominowana na winowajcę, a Związek Sowiecki tylko działał w samoobronie”. Na tej bazie przez dekady Kreml przedstawiał Rosję jako ofiarę intrygi międzynarodowej i polskiej prowokacji. Dlatego w tym punkcie poseł Braun odsyła do produkcji filmowych z czasów – jak sam kokieteryjnie je określa – „swego poprzedniego życia”, kiedy to zrealizował m. in.: „Defilada Zwycięzców” https://www.youtube.com/watch?v=XbmqqrdTfg0 czy „Marsz Wyzwolicieli” https://www.youtube.com/watch?v=Une11oq424w

(Visited 61 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT