Ad banner
Ad banner

Michalkiewicz: „Grzegorz Braun przyćmił exposé Donalda Tuska”

Redaktor Stanisław Michalkiewicz zabrał głos ws. incydentu z gaśnicą, którą poseł Grzegorz Braun zgasił 12 grudnia zapalone w Sejmie RP chanukowe świece. Zapytany, czy o wpływ tego wydarzenia na wizerunek Polski w świecie Michalkiewicz stwierdził, że: „wszyscy będą skakać przed diasporą żydowską z gałęzi na gałąź, więc tu się nic nie zmieni i proces ten będzie tylko się pogłębiał w miarę rozwoju dialogu z judaizmem”. Oceniając zaś samo zajście publicysta zauważa, iż „to była demonstracja, której celem było zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania konstytucyjnych zasad. W tym przypadku akurat zasady rozdziału państwa od kościoła”.

Stanisław Michalkiewicz zwraca uwagę, że obchody święta Chanuki mają znamiona liturgii, która wedle Konstytucji RP nie powinna mieć miejsca w gmachach publicznych. Jednym z argumentów jest m. in. równość uznanych przez państwo polskie wierzeń i religii, gdzie w tym przypadku widać szczególne uprzywilejowanie judaizmu, kosztem wszystkich pozostałych wyznań, których ceremonie nie są przecież odprawiane na sejmowym korytarzu.

Zdaniem Michalkiewicza posłowie nie wyciągnęli należytych wniosków z tej sytuacji. „Natychmiast skorzystali z okazji, by się oburzyć. A kto się pierwszy oburzy, to na pewno zostanie zauważony, gdzie trzeba. (…) To tylko pokazuje jakich tchórzliwych przywódców mamy, bo to jest ta sama zgraja, która jeszcze kilka tygodni temu pyskowała na temat konieczności przestrzegania tej zasady [rozdziału kościoła od państwa – przyp. red.]. No a teraz, jak przyszło co do czego, to ogony podkulili pod siebie i cała zgraja potępiła Grzegorza Brauna”.

(Visited 101 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

Comment (61)

 1. Pingback: valtrex leukopenia
 2. Pingback: can you iv lyrica
 3. Pingback: gabapentin d4
 4. Pingback: cymbalta dry mouth
 5. Pingback: ddavp hemodialysis
 6. Pingback: flexeril generic
 7. Pingback: remeron effects
 8. Pingback: viagra vs levitra
 9. Pingback: buy levitra canada
 10. Pingback: stromectol prices
 11. Pingback: generic cipro
 12. Pingback: doxycycline acne

LEAVE YOUR COMMENT