Ad banner
Ad banner

Fritz: „Grzegorz Braun znów może wypowiadać się w imieniu klubu Konfederacji”

Roman Fritz, wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej z radością przyznaje, że poseł Grzegorz Braun został już jednogłośnie odwieszony w prawach członka klubu Konfederacji. Oznacza to, że znów będzie mógł zabierać głos z mównicy sejmowej i czynić to w imieniu całego ugrupowania.

Fritz pytany o zmianę stanowiska swych koalicjantów, którzy ponad miesiąc temu w większości zagłosowali za zawieszeniem posła Brauna w prawach członka klubu Konfederacji stwierdza, że była to reakcja emocjonalna i nieco pochopna, która mogła być swoistym wyjściem naprzeciw ówczesnym oczekiwaniom mediów.

O ile jednak w postawie członków Konfederacji nastąpiła pewna zmiana, to koalicja, nazywana przez niektórych „chanukową”, zawiązana przeciw ponad partyjnymi podziałami przeciw Grzegorzowi Braunowi nie pozostawia wątpliwości, iż celem systemu jest pozbawienie lidera Konfederacji Korony Polskiej mandatu posła. Temu właśnie służyć ma odebranie mu immunitetu w siedmiu sprawach, które wkrótce mają trafić na wokandę.

Ponadto poseł Fritz zwraca uwagę, że postawione Braunowi zarzuty są błahe lub dalekie od rzeczywistości, bowiem dotyczą np. umieszczonej w koszu na śmieci choinki lub ataku na ministra Szumowskiego, do którego co prawda doszło, ale ze strony ministra na posła Brauna. Co jednak najciekawsze, prokuratura nie zwraca szczególnej uwagi na sprawę zgaszenia świec chanukowych na terenie Sejmu RP, jakby wszystkim zależało, by incydent ten wyciszyć.

(Visited 23 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT