Ad banner
Ad banner

Kaczyński żąda Ministerstwa Prawdy?

2023 to rok, który będzie obfity w wydarzenia polityczne – z głównym, tj. wyborami do parlamentu na czele. Ostatnie lata pokazały jednak, że Polska coraz bardziej staje się „fasadą demokracji”. Restrykcje związane z popularnym przez ostatnie 2 lata mikrobem, dotykające podstawowych swobód obywatelskich, jak wolność zgromadzeń, przemieszczania się, a także próby ograniczania wolności słowa, które po wybuchu wojny na Ukrainie nabrały rozpędu wskazują, że coraz realniejsza staje się wizja G. Orwella z powieści „Rok 1984”. Niedawno rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawił projekt, którego wzorca również można szukać w Orwellowskim „Ministerstwie Prawdy”. Chodzi o wprowadzenie odpowiedzialności karnej za szerzenie dezinformacji, pod którą można podpiąć niemal każdą treść stojącą w opozycji do oficjalnej narracji.

To tylko niektóre z przejawów ograniczania naszych praw i wolności, które odbiera się Polakom kawałek po kawałku. A wszystko rzecz jasna, w trosce o bezpieczeństwo i wspólne dobro. Jednak takie akcje budzą odpowiedź społeczną – powstaje wiele ruchów, które za cel biorą sobie obronę zagrożonej wolności.

W odpowiedzi na pomysły segregacji sanitarnej prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech powołał dwa lata temu Ruch Polska Jest Jedna, który teraz przekształcił się w partię polityczną i przygotowuje się do udziału w wyborach. Już u zarania swojego istnienia ruch był oskarżany o bycie swego rodzaju „dywersją” w środowiskach antysystemowych. Jak jest naprawdę – i jakie jest spojrzenie Rafała Piecha na nurtujące dziś większość Polaków problemy? O tym w dzisiejszym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy”.

(Visited 48 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT