Ad banner
Ad banner

500+? To już za mało! Tusk obiecuje mieszkania!

Partie polityczne rozpoczęły kampanię wyborczą. Ruszyła więc walka o głosy obywateli. Nijaka programowo Platforma Obywatelska, która nie cieszy się sympatią ani prawicowego, ani lewicowego elektoratu, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom roszczeniowego pokolenia „Z” (nie mylić z symboliką rosyjskiej inwazji) prezentując swój nowy postulat: „mieszkanie prawem, nie towarem”, co ma pozyskać część głosów, na które liczy lewica. Jak jednak wskazują reakcje internautów, to płonne nadzieje, gdyż wieloletnia bezideowość tego ugrupowania została zapamiętana przez obie strony politycznej barykady i w obliczu dawniej głoszonych przez PO liberalnych, wolnorynkowych haseł, ta „nowa twarz społecznej sprawiedliwości” zdaje się wywoływać jedynie śmiech. Mawiają jednak, że „tonący brzytwy się chwyta”, więc może jesteśmy właśnie świadkami powolnego tonięcia okrętu z Donaldem Tuskiem u steru?

Obóz władzy również zaskakuje swych wyborców. Jak donosi „Fakt”, rząd ma w planach program dopłat do hodowli jadalnych robaków. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czyli podlegająca pod MEN agencja rozdzielająca środki na granty badawcze, przekazała ostatnio dofinansowanie na projekt „SmartFood”. To koncepcja realizowana przez NBCR we współpracy z Funduszami Norweskimi, której celem jest opracowanie i testowanie nowych rozwiązań dla miejskiej konsumpcji i produkcji żywności. Czy wkrótce zatem robaki wejdą na stałe do diety Polaków?

O tym w programie Marty Markowskiej z cyklu „Dokąd Zmierzamy” opowie prof. Adam Wielomski – profesor nauk społecznych, historyk idei, politolog oraz publicysta.

(Visited 109 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT