Ad banner
Ad banner

Konwencja założycielska fundacji Patriarchat

Ostatnie dekady przyniosły cywilizacji Zachodu całkowite odwrócenie wartości, które przez tysiące lat historii zostały wypracowane głównie przez mężczyzn, będących inicjatorami rozwoju, mecenasami kultury, obrońcami tradycji oraz strażnikami ładu i porządku. Obecnie silny, zdrowy mężczyzna, choć nadal stanowi trzon napędowy całej gospodarki, ma najmniej do powiedzenia w społeczeństwie, mając jednocześnie najwięcej do oddania. Mimo, że jego ciężka praca nadal utrzymuje cywilizację w ryzach, dostarczając jej zasobów i gwarantując jej sprawne funkcjonowanie, począwszy od wydobycia surowców, przez szereg usług komunalnych, aż po skomplikowane procesy inżynieryjne, to głos mężczyzny często jest lekceważony, a jego prawa są dyskryminowane. Sądy chętnie pozbawiają mężczyzn praw rodzicielskich oraz majątków.

Konserwatywne podejście nakazuje mężczyznom dzielnie znosić wszelkie upokorzenia, gdyż ból mężczyzny powszechnie odbierany jest jako jego słabość, co prowadzi do depresji, a nawet odebrania sobie życia. Lewicy udało się jednak przeforsować narrację o świecie terroryzowanym przez mężczyzn, gdzie wszystkie plagi są ich winą, dlatego mężczyźni nie ośmielają się mówić o swych problemach na głos. W krajach Zachodu tylko ból kobiety ma znaczenie, czego wyraz najłatwiej znaleźć w kulturze masowej ociekającej dramatami skrzywdzonych kobiet. Mężczyzna w tym czasie ma pracować, pokornie spełniać swe obowiązki, na nic się nie żalić, niczego nie oczekiwać i z pokorą godzić się na odbieranie mu podstawowych praw.

Dlatego też zrodził się pomysł utworzenia fundacji Patriarchat, której celem ma być wsparcie mężczyzn oraz promocja pro-męskiej kultury, w której mężczyzna wróci na należne mu stanowisko głowy rodziny, nestora rodu i obrońcy cywilizacji.

Wśród prelegentów zaproszonych przez organizatora konwencji założycielskiej fundacji Patriarchat, Mateusza Curzydło, jest m. in.: Jasznusz Korwin-Mikke, lider ruchów wolnościowych w Polsce, Jan Kubań, prezes fundacji PAFERE, Jakub Wnuk, działacz na rzecz praw ojców, Ronald Lasecki, publicysta, Damian Szymczak, dziennikarz oraz Kamil Cybulski, przedsiębiorca i wolnościowy blogger.

(Visited 303 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT