Ad banner
Ad banner

Korwin-Mikke powołuje z Michalkiewiczem nowy byt polityczny

Po wewnętrznych sporach w Konfederacji, podyktowanych słabym wynikiem wyborczym, Janusz Korwin-Mikke postanowił odejść z ugrupowania, którego liderzy potępili wiele jego wypowiedzi. Nie znaczy to jednak, że udaje się na polityczną emeryturę, choć jeszcze niedawno, kiedy przekazywał władzę w partii KORWiN Sławomirowi Mentzenowi wiele wskazywało na to, iż Janusz Korwin-Mikke stanie się zaledwie obserwatorem politycznym poczynań młodego pokolenia wolnościowców.

Teraz jednak, gdy wielu z jego wychowanków, w tym przede wszystkim sam Sławomir Mentzen, opowiedziało się przeciw ojcu polskiego ruchu wolnościowego, a nawet zaprzeczyło wielu dotychczasowym postulatom, kierując się bardziej w stronę politycznego centrum, Janusz Korwin-Mikke uznał, że nie zamierza się jedynie przyglądać upadkowi idei, o którą walczył całe życie.

W minioną środę, symbolicznego 13 grudnia, Janusz Korwin-Mikke ogłosił na konferencji prasowej w Warszawie, że złożył dokumenty rejestrowe nowej partii politycznej, z której list z całą pewnością wystartuje jego stary przyjaciel, znany wielu Polakom publicysta, Stanisław Michalkiewicz.

To spore zaskoczenie, gdyż Michalkiewicz wielokrotnie był zapraszany na różne listy wyborcze i konsekwentnie opierał się tym zaproszeniom. Tym razem stwierdził jednak, że jeśli ludzie, z którymi walczył politycznie kilkadziesiąt lat temu wracają teraz do aktywnej polityki i po raz kolejny agitują za „nowym Związkiem Radzieckim, który jedynie zmienił położenie” [Unia Europejska – przyp. red.], to i on nie może spokojnie się temu przyglądać.

Jak będzie nazywała się nowa partia Janusza Korwin-Mikke jeszcze niewiadomo. Zostanie to ogłoszone zaraz po zarejestrowaniu ugrupowania przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

(Visited 276 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT