Ad banner
Ad banner

Wybory… z deszczu pod rynnę!

Rozpoczyna się decydująca faza kampanii wyborczej, a to oznacza festiwal obietnic ze wszystkich stron, w tym przede wszystkim ze strony obozu władzy, który ma największe możliwości dysponowania pieniędzmi podatników, a zarazem najwięcej do stracenia. Zanim jednak będzie można obiecywać wyborcom gruszki na wierzbie, należy zarejestrować listy: a na nich jest wiele niespodzianek, we wszystkich partiach, gdzie szczególnie zaskakują niektóre egzotyczne transfery. Warto tu zauważyć takie przypadki jak choćby znany wolnościowiec, Artur Dziambor, który trafił do Trzeciej Drogi, czy rzekomy narodowy radykał, Robert Bąkiewicz figurujący na liście Prawa i Sprawiedliwości, a nawet znany bohater memów, Stanisław Derehajło obecny na listach Konfederacji.

Najnowszym pomysłem rządu jest program „Przyjazne Osiedle”, który ma na celu rewitalizację bloków mieszkalnych powstałych w czasach PRL. To nie koniec obietnic, jednak żadna z nich nie odnosi się do tematów uznawanych dotychczas za niewygodne. Ot choćby rozwijający się kryzys w rolnictwie, który może szybko eskalować, gdyż zbliża się narzucony przez Unię Europejską termin otwarcia granicy dla ukraińskiego zboża. Rząd zapowiada niezłomną postawę, ale już wiele razy na zapowiedziach się kończyło.

Kolejnym punktem zapalnym może być problem z dostępnością paliw. Z tego powodu Orlen zaczyna ograniczać hurtową sprzedaż, ale rodzi to kolejne problemy np. branży transportowej. Jednocześnie państwowy gigant sztucznie utrzymuje niskie ceny w sprzedaży detalicznej, chcąc przekupić tym wyborców wskazując, że rząd dba o ich portfele.

Pomimo tego, że temperatura politycznego sporu jest bardzo wysoka, to przy uważnym przyjrzeniu się deklaracjom rządu i opozycji, różnice w kluczowych sprawach wydają się jednak niewielkie. Czy Polacy znów wpadną w pułapkę w stylu: „z deszczu pod rynnę”? O tym w kolejnym odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy”, gdzie gościem Kamila Klimczaka będzie Marta Czech, rzecznik Konfederacji Korony Polskiej.

(Visited 95 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT