Ad banner
Ad banner

Inna cywilizacja, inne zasady

W niedawnym wywiadzie na Kanale Zero ambasador Izraela, Jakow Liwne „dał pokaz niesłychanej arogancji”. To popularne zdanie wśród polskiej opinii publicznej, na które można trafić obecnie niemal wszędzie w Internecie, gdy pojawia się temat żydów. Jeśli dodamy do tego fakt, że ambasador miał po wywiadzie nakrzyczeć na prowadzącego rozmowę Roberta Mazurka – to otrzymujemy obraz będący całkowitym zaprzeczeniem wszystkiego, co powinien sobą reprezentować dyplomata.

Część publicystów zadaje wprost pytanie: skąd takie zachowanie? Oczywiście jakiekolwiek poszukiwania problemu „systemowego” w Izraelu kończą się na zarzutach o antysemityzm. Jednak mimo nachalnego forsowania nam obrazu państwa położonego w Palestynie jako „przyczółka zachodniej cywilizacji na Bliskim Wschodzie”, ewidentnie widać, że państwo to nie reprezentuje naszej cywilizacji. Chyba, że za element tego dziedzictwa uznamy mordowanie wolontariuszy organizacji humanitarnych, czy ostrzeliwanie placówek dyplomatycznych w państwach trzecich.

Już kilkadziesiąt lat temu wybitny Polak, profesor Feliks Koneczny, sklasyfikował istniejące dziś cywilizacje i wypunktował różnice, zwłaszcza między cywilizacją łacińską (zachodnią) a żydowską. Czy ostatnie wydarzenia potwierdzają badania Konecznego? I jaką postawę powinniśmy przyjąć wobec cywilizacji żydowskiej? O tym w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy?”, w którym gościem Kamila Klimczaka będzie Marcin Hagmajer z Narodowej Akademii Informacyjnej.

(Visited 18 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT