Ad banner
Ad banner

Przedwyborczy karnawał oskarżeń politycznych

Niedawno obchodziliśmy 13. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem, której kulisów wciąż nie znamy. PiS podtrzymuje narrację, że był to rosyjski zamach, inni natomiast winią pilotów, pogodę, stan techniczny samolotu, czy procedury. A są też i tacy, którzy odpowiedzialności szukaliby za granicą Polski, tyle że na zachodzie, a nie wschodzie. Do tej plejady potencjalnych scenariuszy ostatnio krytycy PiSu dołączają też zarzuty o naciskach formułowanych przez Lecha Kaczyńskiego i gen. Andrzeja Błasika na załogę, w tym przede wszystkim pilotów rządowego Tupolewa.

W obliczu ostatnich roszad politycznych, wątek smoleński jest jednak najmniejszym obecnym zmartwieniem Jarosława Kaczyńskiego. W kręgach Zjednoczonej Prawicy coraz częściej komentowany jest plan ewentualnego sojuszu Solidarnej Polski z Konfederacją. To oczywiście opcja, na wypadek, gdyby nie doszło do porozumienia z PiSem ws. Wspólnych list wyborczych. Z kolei z od polityków Konfederacji możemy usłyszeć, że rozważano taki scenariusz, ale nie jest on już aktualny. W kuluarach słychać też teorie o potencjalnej koalicji samego PiSu z Konfederacją. Czy to jest właśnie powodem radykalnej zmiany nastawienia Sławomira Mentzena wobec obozu Zbigniewa Ziobry? A może Konfederacja po prostu nie chce podzielić losu poprzednich koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości, unikając na wszelki wypadek sojuszu z choćby byłymi politykami tej formacji?

Polskie problemy przedwyborcze są jednak niczym, w obliczu prawdziwej walki politycznej, która na dobre rozgorzała właśnie w USA. Pragnący reelekcji były prezydent Donald Trump został ostatnio aresztowany pod zarzutem ukrywania transferów finansowych, z których m.in. miał opłacić milczenie jednej z gwiazd sceny porno, Stormy Daniels, aby ta nie ujawniła, że uczestniczyła w intymnych zbliżeniach z popularnym politykiem. To najpopularniejszy zarzut, ale jak donoszą media głównego nurtu, łącznie Donalda Trumpa postawiono w obliczu aż 34 zarzutów. Czy to zaważy na przyszłej karierze politycznej byłego prezydenta USA? I jak zareagują na to obecne władze Polski, które ustami przebywającego obecnie w Stanach Zjednoczonych premiera Morawieckiego deklarują, że tak dobrych relacji między naszymi państwami nie było jeszcze nigdy?

(Visited 67 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT