Ad banner
Ad banner

Olszański: „Już jest czas wojny. Stajemy do boju!”

Wojciech Olszański, szerzej znany w Internecie pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski, ogłosił ostatnio, że zakłada partię polityczną. To duża zmiana dla skupionego wokół niego środowiska, które nie tylko uchodzi za antysystemowe, ale też nie przestrzegające żadnych wytycznych administracyjnych. Tymczasem Olszański zapytany o motywy takiej decyzji mówi, że partia potocznie nazywana „kamracką” istniała już od dawna, a teraz jedynie dokonuje się proces jej formalizacji. Jednocześnie podkreśla, że ma być ona tylko narzędziem, a nie celem samym w sobie.

„Jeżeli nie przystąpimy do gry, oficjalnej, legalnej, demokratycznej, która jest nam wstrętna i parszywa, to zostaniemy towarzystwem do grillowania, do śpiewania, do spacerowania po łąkach, do machania szmatami, które mają symbolizować znaki. Przegramy. Wróg się modli o to, żeby tak było” – mówi Olszański i dodaje, że – „sojusz wszystkich sił politycznych w Polsce, z lewa i z prawa, popierający neobanderowskie państwo, bo to [Polska –przy. red.] jest neobanderowskie państwo, zagraża naszemu bytowi i naszej demografii”.

Zapytany o program polityczny Olszański mówi, że jest on bardzo prosty. „Polska dla Polaków” oraz „Polak w Polsce właścicielem i gospodarzem” to główne postulaty. Oprócz tego ważny jest również status majątkowy Polaków, gdyż zdaniem lidera „kamratów” tylko zamożność daje siłę. Tu jednak Olszański zwraca uwagę, że należy zachować odpowiednią proporcję, bowiem ślepa pogoń za pieniędzmi też może czynić z ludzi niewolników, którzy boją się odezwać, a nawet myśleć samodzielnie.

„Niewolnicy starają się tylko zadowolić pana i liczą, że będzie on łaskawy. Że pan nie zrobi im krzywdy (…) a łaska pańska na pstrym koniu przecież jeździ. Tylko ludzie silni, zorganizowani i świadomi, dadzą sobie radę z samozwańczym panem” – stwierdza Olszański, który ma już pomysł, gdzie takich ludzi chce szukać. Jego ugrupowanie, oprócz poparcia wielu stowarzyszeń kamrackich zakładanych w całym kraju, liczy też na poparcie rolników, którzy zdaniem Olszańskiego zostali zdradzeni przez swych liderów, a także na ludzi rozczarowanych Pawłem Kukizem. Podkreśla jednak, że w szeregach kamratów są też ludzie wykształceni, np. lekarze i prawnicy, czy choćby emerytowani przedstawiciele służb mundurowych. Oczywiście jest też wielu wrogów rodzącego się ruchu społecznego, ale Olszański widzi w narodzie szeroki potencjał, którego nie zamierza kanalizować. Jak zauważa: „Zjednoczenia jako takiego nigdy nie będzie. Za dużo nas. Wystarczy, że będziemy strzelać w tym samym kierunku”.

(Visited 96 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT