Ad banner
Ad banner

Lewicowa antykultura w natarciu. Nieodwracalnie?

Obserwując różnorakie zjawiska społeczne w ostatnich latach, można dojść do wniosku, że używając starego powiedzenia „świat idzie na lewo”. Poglądy i postawy, do tej pory uważane za skrajne lub ekscentryczne, stają się powszechnie akceptowalne. Czy to postulaty tzw. „mniejszości seksualnych” (które do swoich skrótów dokładają kolejne literki, oznaczające nowe „orientacje”),rewo czy też postulaty związane z ideologią gender – to stało się w wielu środowiskach już normą, a wobec kolejnych postulatów, chociażby ruchu klimatycznego, te poprzednie wyglądają wręcz umiarkowanie…

Dlaczego jednak ten marsz jest tak szybki? Przecież, zwłaszcza w Polsce, byliśmy przekonani, że w kraju z gruntu konserwatywnym i katolickim nie będzie „pożywki” dla tego rodzaju ruchów i idei, a nasz kraj będzie niejako „zaimpregnowany” na tego typu lewicowy marsz przez instytucje, ale nie tylko – również przez świadomość społeczną.

Różni badacze w odmienny sposób definiują źródła tego marszu lewicy przez Polskę, jak i źródła samej rewolucji, która wlewa się szeroką ławą z Zachodu – czy są to pogrobowcy marksizmu czy też nowe pokolenie liberałów? Jednak ważniejsze od tego pytanie wydaje się odpowiedź na pytanie wręcz fundamentalne: Jak powstrzymać zalew tej degrengolady? O tym w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy?” opowie Jakub Zgierski, współautor „Encyklopedii antykultury”.

(Visited 26 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT