Ad banner
Ad banner

Jakie opcje pozostały PiS?

Mateusz Morawiecki tworzy rząd! Nadal uczestniczymy w spektaklu, w którym dotychczasowy szef rządu przekonuje wszystkich wokół, że jest w stanie zgromadzić większość w głosowaniu w parlamencie. Nie wiemy, czy działacze partii rządzącej wierzą w zapewnienia o budowaniu większości, jednak wszyscy potencjalni koalicjanci uważają to za obietnice bez pokrycia.

Jednak Morawiecki zaprosił ostatnio przedstawicieli klubów parlamentarnych na rozmowy w sprawie „Koalicji Polskich Spraw”, która jest najnowszym produktem propagandowym partii władzy, mającym przekonać – nie po raz pierwszy – że każdy, kto odrzuci ofertę koalicyjną PiS jest w zasadzie anty-Polakiem.

Partia Jarosława Kaczyńskiego jest ostatnio w wyraźnym odwrocie, nie tylko nie uzyskała stanowisk wicemarszałków Sejmu i Senatu, a także jej przedstawiciele są uciszani przez nowego marszałka izby Szymona Hołownię, prowokując przy tym awantury od pierwszego dnia obrad nowego parlamentu.

Warto jednak zauważyć, że jednym z głównych obiektów ataków prorządowych propagandystów jest nie tylko centrolewicowa koalicja, ale też „zdrajcy” z Konfederacji, którzy poparli Szymona Hołownię na stanowisko marszałka, a także częściowo odmówili swojego poparcia Elżbiecie Witek. Notabene, partia Sławomira Mentzena zaliczyła też spektakularną wpadkę, gdyż jej pierwszy projekt ustawy podatkowej złożony do laski marszałkowskiej zawierał oczywiste błędy, których wcale nie usunęły kolejne poprawki.

O pozycji nowego-starego premiera, planach Jarosława Kaczyńskiego, przyszłym rządzie Tuska i możliwych ruchach Konfederacji w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy” będzie mówił prof. Adam Wielomski, politolog.

(Visited 95 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

Other Channels

LEAVE YOUR COMMENT