„Żydowskie lobby polityczne w Polsce”1:25:01

  • 0
Opublikowane 18 grudnia 2016
Plakat zapraszający na spotkanie z autorem książki: "Żydowskie lobby polityczne w Polsce" - Marianem Miszalskim

Plakat zapraszający na spotkanie z autorem książki: „Żydowskie lobby polityczne w Polsce”

„Żydowskie lobby polityczne w Polsce” to głośna książka Mariana Miszalskiego, dziennikarza i publicysty z Łodzi, który na początku grudnia 2016 r. wygłosił wykład o tej samej nazwie. Wśród uczestników spotkania byli również pracownicy „Gazety Wyborczej”, którzy następnego dnia opublikowali artykuł pt. „KOD to żydowskie lobby. Spotkanie współorganizowane przez biuro Piotra Glińskiego”.

Organizatorem wykładu Mariana Miszalskiego była Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Grota – Roweckiego oraz Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich w Łodzi, jednak swój atak za antysemityzm „Gazeta Wyborcza” skierowała głównie w stronę prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie PiS, który od jakiegoś czasu współpracuje z Księgarnią Wojskową jako mecenas klubu dyskusyjnego.

„Marian Miszalski zaprezentował wizję dziejów, w których ustawy są podejrzane, a Izrael szantażuje politycznie świat i Polskę. Pieniądze dla gmin wyznaniowych wędrują prawdopodobnie za ocean. Publicysta dużo mówił o roszczeniach finansowych Żydów. Według Miszalskiego, choć PiS nie jest partią doskonałą, to może ochronić Polaków przed żydowskim lobby. Ale jeśli kraj będzie słaby, straci na jego rzecz miliardy” – piszą o spotkaniu dziennikarze z „Wyborczej” i zaraz stawiają pytanie do prof. Glińskiego, czy ten identyfikuje się z powyższą treścią?

W imieniu ministra odpowiada dyrektor jego biura poselskiego – Włodzimierz Domagalski, który zapewnia, że to jedno z wielu spotkań w ramach klubu dyskusyjnego. Nie znaczy to jednak, iż prof. Gliński ze wszystkimi treściami się identyfikuje.

Rzeczywiscie, wywodzący się z Unii Wolności Piotr Gliński rozważa dziś zerwanie współpracy z właścicielami księgarni. Najwyraźniej jedno spotkanie dotyczące tematyki żydowskie w Polsce uruchomiło lawinę, która przykryła dotychczasowe zasługi Księgarni Wojskowej.

zdjęcie - eMisjaTv

Prof. Jerzy Robert Nowak

Głos w sprawie zabrał prof. Jerzy Robert Nowak, który stwierdził, że „Zdychająca ‚Gazeta Wyborcza’ ledwo przędzie (…), ale jak widać częśc osób, które niepotrzebnie przyjęto do rzadu PiSu jest po prostu słabeuszami, mięczakami”. Miał tu oczywiście na myśli postawę prof. Glińskiego, który najwyraźniej dał się zastraszyć opinii „Wyborczej”. Całość wywiadu z prof. Nowakiem można zobaczyć na naszym kanale (eMisjaTv) tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=I4SULBOdLnk

A o czym naprawdę jest książka Mariana Miszalskiego?

Pierwsze na rynku omówienie historii żydowskiego lobby politycznego w Polsce. Zapewne wiele osób się zdziwi się zarówno tym, jak długo ono już w naszym kraju funkcjonuje, jak i tym, że walczyli z nim nie jacyś czarnosecinni „antysemici”, ale tacy ludzie jak Stanisław Staszic, Jan Ursyn Niemcewicz, Roman Dmowski, Bolesław Prus, a nawet Józef Piłsudski.

Żydowskie lobbies polityczne, działające w krajach o ustroju demokratycznym: przedstawiają politykę Państwa Izrael jako obiektywnie słuszną i uzasadnioną, pozyskują budżetowe pieniądze na cele własnej mniejszości narodowej, wykorzystują dostępne sobie media do promowania w życiu publicznym swoich „autorytetów” dobieranych wedle żydowskiego pochodzenia. dążą do obsadzania ważnych stanowisk – zwłaszcza w upaństwowionej kulturze (czyli propagandzie), przez obywateli pochodzenia żydowskiego, dążą do wprowadzenia filosemickiej interpretacji historii w programach edukacyjnych dla młodzieży szkolnej, dążą do penalizacji „antysemityzmu” próbując zawłaszczyć dla siebie monopol, na interpretację tego określenia, starają się wreszcie prezentować żydowski punkt widzenia jako obiektywny, dążą do judaizacji chrześcijaństwa lub przynajmniej do jego rugowania z przestrzeni publicznej, zwłaszcza z systemów szkolnych.

W Polsce żydowskie lobbies polityczne są obecne od tysiąca lat. To pierwsza książka, która kompleksowo przedstawia ich historię.

Powyższy opis pochodzi ze strony: sklep-niezależna.pl, gdzie można kupić książkę „Żydowskie lobby polityczne w Polsce” w formie e-booka.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
Żydowskie lobby polityczne w Polsce
"No Thanks. Please Close This Box!"