Zwolennicy PiS kontra opozycja. Siódma rocznica smoleńska.10:01

  • 0
Opublikowane 11 kwietnia 2017

Zwolennicy PiS kontra opozycja. Siódma rocznica smoleńska.

Jedna Polska, dwa światy. Tak w skrócie można oddać atmosferę obchodów kolejnej rocznicy smoleńskiej. Mimo, że niemal wszyscy tego dnia deklarowali pamięć o ofiarach katastrofy rządowego Tupolewa, zorganizowanie wspólnych obchodów okazało się niemożliwe.

Najwięcej ludzi przybyło oczywiście na państwowe obchody, które celebrowano od Pałacu Namiestnikowskiego, aż po Plac Zamkowy. Kilkaset metrów dalej, przy Grobie Nieznanego Żołnierza zebrała się opozycja. Głównie stowarzyszenie Obywatele RP, Polska Laicka oraz KOD. Organizatorzy tego wiecu twierdzili, że Biuro Ochrony Rządu od rana usuwało ich spośród sympatyków PiSu zbierających się na Krakowskim Przedmieściu. Ich zdaniem to skandal, że nie mogli wziąć udziału w oficjalnych obchodach, choć próbowali szeregu sposobów. Za każdym razem trafiali jednak na blokadę policji.

Wyborcy PiSu nie kryli zadowolenia. „To są prowokatorzy. Przyszli robić rozróby. Dobrze, że policja ich nie wpuściła” – stwierdził starszy pan, wymachując polską flagą. „Ubeków nam tu nie potrzeba” – skwitowała stojąca obok niego kobieta.

Mimo to nie obyło się bez incydentów. Kiedy głos zabrał Jarosław Kaczyński, z ustawionych przez opozycję kolumn rozległ się okrzyk: „kłamca, kłamca!”. Tymczasowa instalacja runęła niemal natychmiast, pod naporem sprowokowanego tłumu. Zwaśnione strony wymieniły kilka kopnięć i całą masę wyzwisk. Emocje uspokoiła dopiero interwencja policji.

Starcia podczas rocznicy smoleńskiej

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
emisjatv
Cham niezbuntowany, Ziemkiewicz strollowany.
eMisjaTV
Białoruś – krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?
eMisjaTv
Żydzi szantażują właścicieli kin! Sumliński znów bez sali
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"