Żołnierz GROM mówi jak naprawdę jest na granicy z Białorusią00:00

  • 0
Opublikowane 19 listopada 2021

Żołnierz GROM mówi jak naprawdę jest na granicy z Białorusią

Co naprawdę dzieje się na granicy Polski z Białorusią? To pytanie nurtuje wielu ludzi w naszym kraju bowiem od początku kryzysu z imigrantami do strefy przygranicznej nie wpuszczane są żadne media. Jedyne informacje, które docierają do opinii społecznej pochodzą z oficjalnych komunikatów MON, policji oraz Straży Granicznej. Bazuje na nich nawet reżimowa telewizja, której kamery również nie dotarły do najgorętszej strefy starć.

Z jednej strony decyzję władz o zamknięciu przestrzeni granicznej dla mediów można zrozumieć, gdyż ckliwy przekaz, tak chętnie wykorzystywany przez wszelkiej maści redakcji, mógłby posłużyć do wywarcia nacisków na Polskę, rozkręcenia narracji dramatu i gehenny oraz podsycania atmosfery strachu. Z drugiej zaś strony Polacy mają prawo wiedzieć na ile granica naszego państwa jest szczelna i dobrze zabezpieczona, a także w jakim stanie są służby mundurowe, które tej granicy pilnują.

Co chwilę w Internecie pojawiają się sugestie, że nie do końca panujemy nad sytuacją, że nasi żołnierze nie są dostatecznie wyposażeni, że logistyka zawodzi, a okoliczne sklepy zostały ogołocone z podstawowych produktów, które żołnierz polski musi kupować na własną rękę.

Równie istotna jest tu także narracja swoistej jedności narodowej oczekiwanej w chwili zagrożenia, bowiem sondaże w obliczu takiego kryzysu są bardzo przychylne partii sprawującej władze. Wszak nic tak nie zjednuje opinii publicznej jak wspólny wróg.

Jak zatem wygląda sytuacja na polsko-białoruskim pograniczu? Czy kulminacja starć jest już za nami? Czy służby mundurowe zdały egzamin z bezpieczeństwa narodowego? Jakim wyzwaniom żołnierz polski musiał stawić czoła i czy w tym czasie niczego mu nie brakowało? Tego wszystkiego dowiemy się z rozmowy Piotra Korczarowskiego z Tomaszem Nepelskim, byłym żołnierzem jednostki specjalnej GROM, który w programie z cyklu „Dokąd zmierzamy?” podsumuje rachunek bitwy o naszą wschodnią granicę.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"