Wyzwolenie czy zniewolenie? Debata studia eMisja1:54:44

  • 0
Opublikowane 23 stycznia 2020

Wyzwolenie czy zniewolenie? Debata studia eMisja

Zbliżająca się 75. rocznica zakończenia II wojny światowej przyniosła nie tylko wspomnienia i refleksje nad niełatwą historią Europy, ale starcie czy wręcz otwartą wojnę na historyczne narracje opisujące wydarzenia ostatniej globalnej wojny. W Polsce doszło do zaciętej wymiany zdań po wypowiedzi wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego, o tym, że Polskę wyzwoliła Armia Czerwona, po czym Konfederacja zażądała dymisji polityka z zajmowanej funkcji.

Apogeum sporu przyniósł koniec minionego roku, gdy Władimir Putin oskarżył Polaków o współudział w Holokauście. Potem padały jeszcze ostrzejsze słowa: rosyjski politolog pochwalił w państwowej telewizji zbrodnię katyńską, a do rosyjskiego parlamentu wpłynął projekt, który zakłada sankcje karne, za zrównywanie totalitaryzmów: nazistowskiego i komunistycznego.

O znaczeniu wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, o tym, czy Armia Czerwona wyzwoliła Polskę oraz o tym, jak powinna wyglądać polska polityka historyczna w studiu eMisji będą debatować: historyk, prof. Przemysław Waingertner i publicysta red. Adam Śmiech.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
hqdefault (1)
"No Thanks. Please Close This Box!"