Studio eMisja: „Moja walka o prawdę – wyznania byłego księdza”2:01:51

  • 0
Opublikowane 14 czerwca 2018

Decyzją Zarządu SRCh materiał został wyłączony.

 

Oświadczenie SRCh

 

 

Studio eMisja: „Moja walka o prawdę – wyznania byłego księdza”

„Moja walka o prawdę – wyznania byłego księdza” to tytuł książki, o której może wkrótce zrobić się głośno. Jej autorem jest Jacek Międlar, redaktor naczelny portalu wprawo.pl, organizator marszu Wielkiej Polski Niepodległej, patriota ale i skandalista.

Większość Polaków zna Międlara dzięki płomiennym przemowom, które wygłaszał m.in. na Marszu Niepodległości. Za swe odważne wystąpienia był jednak cenzurowany i upominany przez władze kościelne. Kilkukrotnie przenoszono go karnie między parafiami. Kiedy zapadła decyzja o wysłaniu niepokornego księdza do zamkniętego klasztoru, Międlar uznał, że miarka się przebrała. Porzucił sutannę, choć jak sam twierdzi, nigdy nie odwrócił się od Boga. Mimo, że nie odprawia mszy, jego święcenia kapłańskie nadal są ważne. Były kapłan postanowił jednak oddać się publicystyce. Jego ostre pióro doprowadziło go w końcu przed oblicze sądu, gdzie zmierzył się z posłanką Scheuring-Wielgus, którą nazwał „konfidentką”, „zwolenniczką zabijania” w sensie aborcji oraz „orędowniczką islamizacji”. Choć proces przegrał, moralnie wyszedł z niego zwycięsko. Od początku twierdził, że chodziło o napiętnowanie antypolskiej postawy, a nie człowieka.

W międzyczasie Międlar nawiązał współpracę z działaczami partii Britain First, a zwłaszcza Jaydą Fransen, która dziś odsiaduje wyrok więzienia za swe anty-islamskie wystąpienia. Nie jest jednak jedyną osobą na Wyspach odsiadującą wyrok z powodów politycznych. Niedawno aresztowano w Anglii Tommiego Robinsona. To kolejny brytyjski nacjonalista, który zasłynął swymi pro-polskimi, a jednocześnie anty-islamskimi wypowiedziami.

Co łączy Polskę i Wielką Brytanię? Czy naszych patriotów też będą zamykać w więzieniach? Jak postrzega nasz kraj Jacek Międlar i gdzie widzi miejsce dla siebie?

Na te i wiele innych pytań odpowiadamy dziś w „Studiu eMisja”
Serdecznie zapraszam, Piotr Korczarowski

Tu kupisz książkę „Moja walka o prawdę”

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"