Dokąd Zmierzamy – [25] – Wojciech Sumliński (06.2017)40:01

  • 0
Opublikowane 10 czerwca 2017

Wojciech Sumliński

„To co opisujemy w książkach [z Tomaszem Budzyńskim – przyp. red.] wcale nie odeszło do historii. Ta mroczna przeszłość ma większy wpływ na teraźniejszość, niż by to się mogło wielu osobom wydawać” – mówi Wojciech Sumliński, pisarz i publicysta, a przede wszystkim dziennikarz śledczy, którego dociekliwość zaprowadziła przed oblicze sądu najważniejsze osoby w państwie.

W rozmowie z Piotrem Korczarowskim, Sumliński porusza kwestię tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera, który najprawdopodobniej został mordowany. Pojawia się także wątek rzekomego przyjaciela Leppera – Zbigniewa Stonogi, który wedle wiedzy Sumlińskiego od dawna współpracował ze służbami specjalnymi, gromadząc haki na przewodniczącego Samoobrony. W tle agentury przewija się również postać znanego spin doktora – Piotra Tymochowicza, a wszystko w oparach przekrętu stulecia, czyli afery gazowej, w którą zamieszani są dwaj byli premierzy III RP.

Ponadto w wywiadzie o rządach „dobrej zmiany”, zmianie nurtu telewizji publicznej, konfidentach w kościele katolickim oraz akcji „Hiacynt”, w wyniku której wielu wpływowych ludzi z dnia na dzień zmieniło swój światopogląd.

 

[ WESPRZYJ NASZĄ TELEWIZJĘ: http://emisja.tv/programy/o-nas/

Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
„Dlaczego chorujemy?”
eMisjaTv
O wolność i zdrowie – marsz w obronie prawdziwych lekarzy
eMisjaTv
Dlaczego „lud smoleński” wybiera żydowskie lobby polityczne?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"