Nie tylko w Warszawie, nie tylko radośnie. Polacy na święcie niepodległości 202100:00

  • 0
Opublikowane 12 listopada 2021

Nie tylko w Warszawie, nie tylko radośnie. Polacy na święcie niepodległości 2021

Narodowe Święto Niepodległości przez lata utożsamiane było z centralnymi obchodami w Warszawie, z których od rana organizowano transmisje z państwowych uroczystości, a następnie media przestawiały się na przekaz z Marszu Niepodległości. Czasem miały miejsce próby zorganizowania konkurencyjnych pochodów zarówno pod auspicjami władzy jak i opozycji, ale i te zawsze sprowadzały się do świętowania 11 listopada w Warszawie.

Coraz częściej zdarzają się jednak odstępstwa od tej reguły. Swego czasu prym wiódł Kraków, który był największą alternatywą dla obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. W ostatnich latach drugie miejsce wyraźnie zajął Wrocław, gdzie manifestacje narodowców są coraz większe i śmielsze. W tym roku duży marsz niepodległości przeszedł również ulicami Szczecina oraz Kalisza.

Co sprawia, że Polacy coraz częściej decydują się na uczczenie tego dnia w swoim regionie? Dlaczego nawet niektórzy mieszkańcy Warszawy wolą udać się na uroczystości 11 listopada gdzie indziej? Czy narodowcy ze stolicy tracą monopol na organizację społecznych manifestacji? O tym już dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy” w rozmowie z Piotrem Korczarowskim opowie organizator wrocławskiego marszu, publicysta Jacek Międlar.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"