Jak Polacy oceniają suwerenność własnego kraju?12:31

  • 0
Opublikowane 16 kwietnia 2016

Podczas ostatnich uroczystości w Warszawie zapytaliśmy rodaków jak oceniają suwerenność Polski? Czy nasza Ojczyzna aby na pewno jest wolna i niepodległa?

Odpowiedź nie jest wcale prosta, ponieważ niepodległość traciliśmy już wielokrotnie, a chwile te nie zawsze były oczywiste. Ot choćby rok 1945 kiedy to władza ludowa pod biało-czerwonym sztandarem ogłosiła zwycięstwo nad faszyzmem. Któż wówczas nie cieszył się z odzyskanej Ojczyzny? A jednak wolna jeszcze długo nie była. Przełomem miał być rok 1989, kiedy to powrócił orzeł w koronie i tzw. „demokracja”. Naród odzyskał wolność obywatelską, lecz kraj popadł w spiralę długów i międzynarodowych zobowiązań.

Zdaniem niektórych tzw. PRL-bis zakończył swój żywot dopiero w ubiegłym roku, kiedy pełnię władzy przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Inni są zdania, że właśnie ten moment zakończył wolność III RP.

Jednak nie polityczne sympatie decydują o suwerenności kraju, a relacje międzynarodowe. I tu jawi się najważniejsze pytanie – czy Polska zależna od Moskwy, Brukseli, Berlina lub Waszyngtonu ma w ogóle szansę na prawdziwą suwerenność?

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
patrioty
"No Thanks. Please Close This Box!"