Studio eMisja: Silna gospodarka i suwerenna waluta2:01:46

  • 0
Opublikowane 6 września 2018

Studio eMisja: Silna gospodarka i suwerenna waluta

Nasza ojczyzna nie jest suwerenna. To żadna tajemnica. Oprócz oficjalnych struktur międzynarodowych jak UE, NATO czy ONZ na decyzje w Polsce mają wpływ wszelkiej maści mafie, służby i loże. Tutaj część czytelników doda zaraz w myślach „Grzegorz Braun, Szczęść Boże”. Rzeczywiście to on właśnie przetarł w umysłach wielu Polaków świadomość kompletnego uzależnienia naszej ojczyzny od obcych interesów. Podobną diagnozę stawiają niemal wszystkie środowiska narodowe. Gorzej z receptą na uzdrowienie polskiej gospodarki. Niestety, większość z nich można sprowadzić do populistycznego hasła „gonić ku*wy i złodziei”. To jednak za mało. Należy bowiem odpowiedzieć na podstawowe pytanie: co stanowi najważniejszy filar silnej gospodarki? Zwolennicy światopoglądu Korwina-Mikke odpowiedzą, że jest nim wolny rynek, likwidacja podatków i biurokracji. Będą to jednak czynniki wtórne, ponieważ podstawą dobrze prosperującego państwa jest suwerenna waluta, niezależna od systemu światowej mafii bankowej, a jednak silna, wymienialna, gwarantowana wartościowym kruszcem, pozostająca pod pełną kontrolą państwa – emitenta. Taki pieniądz leży na drodze pełnej niezależności narodowej, nawet jeśli państwo przynależy do globalnych sojuszy i unii handlowych. Gwałtowna próba wyprowadzenia państwa na suwerenne wody może skończyć się wojną z banksterami, ale nic nie stoi na przeszkodzie realizacji długoterminowych strategii. Teoretycznie nic, bo w praktyce… no właśnie, co tak naprawdę stoi na przeszkodzie suwerenności polskiego pieniądza, jakie mamy możliwości i czego w danym momencie najbardziej Polsce potrzeba do realizacji tych planów?

O tym dziś w „Studiu eMisja”. Gościem Piotra Korczarowskiego będzie Józef Kamycki z Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"