Studio eMisja: Polska nie dla Polaków!2:05:49

  • 28,920 wyświetleń
Opublikowane 8 listopada 2018

Studio eMisja: Polska nie dla Polaków!

Miało być wielkie święto polskiej niepodległości, a mamy narodowy dramat. Ustępujący prezydenci wielkich miast masowo odmawiają Polakom prawa do patriotycznych pochodów. Sytuacje znakomicie wykorzystuje obóz władzy, który przejmuje kontrolę nad największą narodową manifestacją. Prezydent Duda z premierem Morawieckim oświadczają Polakom, że państwowe obchody 11 listopada odbędą się w godzinach i po trasie Marszu Niepodległości. W praktyce oznacza to potwierdzenie delegalizacji cyklicznej imprezy narodowców oraz przejęcie uczestników marszu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Podobna sytuacja ma miejsce we Wrocławiu, gdzie Rafał Dutkiewicz delegalizuje Marsz Polski Niepodległej. Ostatecznie sąd uchyla decyzję prezydenta miasta, ale policja zostaje wezwana do najwyższej gotowości. Rafał Dutkiewicz kieruje też pismo do ministra Błaszczaka apelując o przydział dodatkowych jednostek prewencji.

W całym kraju trwa nagonka na środowiska narodowe. Niepodległość ma być w wydaniu PiSu, albo żadna! Tę drugą opcję reprezentuje oczywiście opozycja, która konsekwentnie nawołuje do delegalizacji organizacji narodowych. Głos w sprawie zabierają też środowiska żydowskie. Naczelny Rabin Polski Michel Schudrich stwierdza, że inicjatorzy Marszu Niepodległości są rakiem naszego kraju. Zdaniem rabina nasza ojczyzna zawsze była wielonarodowa i Polacy maja do niej takie same prawa jak żydzi czy muzułmanie.

W tym samym czasie w więzieniu przebywa organizatorka Marszu Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Mowa tu o Barbarze Poleszuk, młodej artystce i patriotce, która została skazana na 4 miesiące pozbawienia wolności za rzekomą napaść na funkcjonariusza policji. W obronie Basi wypowiedziało się wielu patriotów, w tym Anna Kołakowska z Gdańska, która od 5 listopada prowadzi strajk głodowy. 12 listopada odbędzie się również protest pod gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości. Organizatorzy domagają się natychmiastowego zwolnienia z więzienia Barbary Poleszuk. Przygotowywana jest też specjalna petycja do ministra Ziobry. Protest rozpoczyna się o godz. 12.00 (w samo południe) w al. Ujazdowskich 11. Więcej na ten temat tutaj: https://www.facebook.com/events/318310498987098/

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Sumliński: „Kłamliwe ataki żydowskie na Polskę nie są elementem przypadkowym”
eMisjaTv
Rolnicza blokada Placu Zawiszy w Warszawie
eMisjaTv
Korwin-Mikke: „Żydzi w Ameryce mogliby zrobić ściepę na jeden cmentarz”
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"