Studio eMisja: Polscy rolnicy przyparci do muru1:58:29

  • 0
Opublikowane 10 maja 2018

Studio eMisja: Polscy rolnicy przyparci do muru

Przez całą Polskę przelewa się nowa fala protestów rolniczych. Niektórzy wracają pamięcią do blokad drogowych z czasów świetności Samoobrony. Na razie chłopi nie stawiają barykad, ale zapowiadają radykalizację form protestu, jeśli nadal ich problemy będą ignorowane. A jest o czym rozmawiać – tysiące ton warzyw wkrótce trafi na śmietnik. Hurtownicy nie są zainteresowani skupem polskich produktów. Wiążą ich umowy z zagranicznymi koncernami i hipermarketami, które wolą sprowadzać warzywa i owoce ze swych krajów macierzystych. Na nasz rynek trafiają płody rolne z Zachodu, gdzie uprawy prowadzi się na skalę przemysłową. Większość z nich funkcjonuje dzięki GMO, pestycydom oraz chemii generującej efektywny wzrost. O jakość i walory zdrowotne nikt nie pyta. Część żywności w ogóle nie przechodzi badań. Tym samym nie podlega żadnym ograniczeniom, natomiast zachodnie restrykcje na import żywności nie dają szans polskim chłopom na sprzedaż płodów rolnych do krajów UE. Sytuację zaognia nieudolna polityka zagraniczna prowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości wobec państw na wschodzie Polski. Zdaniem rolników tam właśnie eksportowano większość polskich upraw.
O kondycji polskiego rolnictwa oraz perspektywie kolejnych protestów będziemy rozmawiać dziś w Studiu eMisja. Gościem Piotra Korczarowskiego będzie Michał Kołodziejczak z Unii Ziemniaczano-Warzywnej.
Serdecznie zapraszamy!

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
emisjatv
Cham niezbuntowany, Ziemkiewicz strollowany.
eMisjaTV
Białoruś – krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?
eMisjaTv
Żydzi szantażują właścicieli kin! Sumliński znów bez sali
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"