Studio eMisja: Kraj bez siły i energii00:00

  • 0
Opublikowane 25 października 2018

Studio eMisja: Kraj bez siły i energii

Krupiński do likwidacji! Unia pomoże zasypać kopalnie, a dobrzy sąsiedzi zaopiekują się naszym rynkiem energetycznym. Rosjanie i Anglicy dostarczą węgiel i gaz, Niemcy przejmą kopalnie, Francuzi wezmę energetykę, a Izrael posprząta po uczcie na polskim stole.

Kuriozalna wizja przyszłości energetycznej Polski spełnia się na naszych oczach. Kupujemy najdroższy gaz w Europie, zarówno od Rosji jak i USA mimo, że od lat znane są technologie zgazowania węgla, na którego gigantycznych pokładach leży nasz kraj. Te jednak należy zasypać. Podobno wydobycie jest nieopłacalne. Opłaca się za to sprowadzać węgiel z Australii! Nawet z Niemiec taniej jest kupić węgiel mimo, że część wydobycia odbywa się w Polsce.

Wszystko odbywa się wedle metody sprawdzonej od lat – zadłużyć, zrujnować, sprzedać by kupować potem od obcych. Pod tym względem rząd Prawa i Sprawiedliwości nie różni się niczym od poprzednich gabinetów mimo, że w mediach ministrowie licytują się na deklaracje odbudowy narodowej gospodarki. Tymczasem z szumnych zapowiedzi El Dorado gazu łupkowego pozostały jedynie gorzkie wspomnienia, geotermia nadal uchodzi za temat tabu, dywersyfikacja dostaw gazu z amerykańskich i katarskich źródeł przynosi więcej strat niż korzyści, a kopalnie węgla kamiennego, którym przecież „Polska stoi” są zamykane.

Czy w szaleństwie jest metoda? W końcu otwiera się kolejne bloki energetyczne, a UE dofinansowuje instalacje ogniw fotowoltaicznych i elektrowni wiatrowych. Ogromne sumy pieniędzy idą też na walkę ze smogiem. Może zatem restrukturyzacja polskiej energetyki jest ceną wejścia w XXI wiek? Tylko, czy to aby na pewno restrukturyzacja, a nie niszczenie strategicznego sektora gospodarki?

O przyszłości polskiej energetyki dziś w „Studiu eMisja”. Gośćmi Piotra Korczarowskiego będą: Zbigniew Tynenski – ekspert w dziedzinie regionalnej strategii innowacji i termomodernizacji oraz Andrzej Dębski – przedsiębiorca, konstruktor i wynalazca, autor wielu patentów branży grzewczej.

Serdecznie zapraszamy!

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"