Studio eMisja: Dziejowa praktyka niszczenia polskiej przedsiębiorczości1:55:40

  • 6,431 wyświetleń
Opublikowane 26 lipca 2018

Dziejowa praktyka niszczenia polskiej przedsiębiorczości

Obecność Napoleona i Bismarcka w miniaturze nie jest przypadkowa. Oni bowiem wyciągnęli Francję i Niemcy do ery nowożytnej przedsiębiorczości. W tym czasie Polska była pod zaborami, ale nowoczesne rozwiązania gospodarcze pozwalały niekiedy ominąć surowe prawo. Większość znanych polskich marek powstała właśnie w XIX wieku. Udało im się przetrwać obie wojny światowe i upaństwowienie w czasach PRL. Poległy w „wolnej Polsce”, czyli pookrągłostołowej III RP.

Jakie czynniki powodują, że nawet najbardziej innowacyjne i prężnie działające polskie firmy muszą mierzyć się z widmem bankructwa? Dlaczego tak niewielu młodych ludzi decyduje się na własną działalność gospodarczą? Jakie znaczenie w skali kraju ma drobna przedsiębiorczość? I czy w ogóle, jako naród, mamy szansę zaistnieć na rynku globalnym?

O problemach przedsiębiorców, polskim kapitale i samorządzie gospodarczym dziś w Studiu eMisja. Gośćmi Piotra Korczarowskiego będą: przedsiębiorca Krzysztof Kornatowicz (pomorskabrygada@gmail.com) i socjolog Józef Janusz (jozefjanusz15@gmail.com).

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
kk 2
„Czas apokalipsy” – Komentarz Konieczny!
eMisjaTv
Dwa miliardy na propagandę i cenzurę
eMisjaTv
Dokąd Zmierzamy? Skąd się wziął Ozjasz Goldberg?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"