Studio eMisja: Jaki będzie ustrój Polski?2:02:48

  • 0
Opublikowane 3 maja 2018

Jaki będzie ustrój Polski?

Polska zmienia się na naszych oczach i nie są to zmiany, z których większość narodu byłaby zadowolona. Od dawna mówi się jednak o pewnej radykalnej zmianie, która może pociągnąć za sobą przebudowę całego ustroju państwa! Chodzi o przyjęcie nowej ustawy zasadniczej, czyli konstytucji. Dziś perspektywa ta staje się wręcz namacalna, ponieważ prezydent Andrzej Duda skierował wniosek do Senatu RP o rozpisanie referendum w dniach 10-11 listopada br. Na razie nikt z partii rządzącej nie chce komentować treści ewentualnych pytań. W przeszłości wielokrotnie pojawiała się jednak sugestia o reformie systemu politycznego w kierunku umacniania władzy np. prezydenckiej (jak obecnie we Francji czy USA). Obozowi „dobrej zmiany” będzie z pewnością zależeć na centralizacji władzy, a także sformułowaniu zapisów nowej konstytucji w taki sposób, by nikt nie mógł oskarżyć rządu PiS o łamanie prawa.

Czy podzielona wewnętrznie struktura „zjednoczonej prawicy” przetrwa tę próbę? Komu przypadnie rola przewodnia w nowej Polsce i czy będzie to jeszcze III, a może już IV Rzeczpospolita? O tych i wielu innych zagadnieniach związanych z przyszłością naszej Ojczyzny porozmawiamy dziś w Studiu eMisja. Gośćmi Piotra Korczarowskiego będą: doktorant filozofii, publicysta i autor profilu „KontrRewolucja Narodowa” – Krzysztof Lech Łuksza oraz analityk stosunków międzynarodowych i blogger, autor kanału „PitońTv” – Sebastian Pitoń.

Serdecznie zapraszamy!

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
maxresdefault (1)
Światowy Nowy Porządek – teoria spiskowa czy fakt?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"