Czy Rosja szykuje się na Ukrainę? Wywiad USA przestrzega przed wojną!00:00

  • 0
Opublikowane 26 listopada 2021

Czy Rosja szykuje się na Ukrainę? Wywiad USA przestrzega przed wojną!

Rosja znów gromadzi potężne siły na granicy z Ukrainą. Do Polski przylatuje szefowa amerykańskiej agencji wywiadu i przestrzega nasz rząd przed wojną na wschodzie. Sytuacja na granicy z Białorusią nie jest wciąż unormowana. Unia Europejska grozi Łukaszence sankcjami, a jednocześnie wysyła mu setki tysięcy euro na budowę miasteczka dla imigrantów. Nieoczekiwanie kanclerz Niemiec, Angela Merkel stwierdza, że zablokuje rurociąg Nord Stream 2 jeśli Rosjanie wejdą z wojskami na Ukrainę. Rzecznik Kremla dementuje wszelkie zarzuty o przygotowywanej inwazji twierdząc, że Federacja Rosyjska po prostu kieruje swoimi siłami wewnątrz własnego terytorium i nie powinno to rodzić żadnych obaw. Mieszkańcy Donbasu od dawna wskazują, że to Ukraina szykuje się do odbicia tego terytorium i proszą Rosjan o interwencję. Wielka Brytania wysyła na wschód Europy swoich żołnierzy i deklaruje pełne zaangażowanie po stronie Ukrainy, jeśli Kreml zdecyduje się na przekroczenie granicy swego zachodniego sąsiada. Tymczasem Białoruś udziela pełnej zgody na wykorzystanie swego terytorium przez wojska rosyjskie.

Czy to przygotowania do kolejnej wojny w Europie, czy tylko „stroszenie piór” przez mocarstwa? Może chodzi tu też o rozdanie kart przed większą rozgrywką, która czeka nas dopiero za kilka lat i wiąże scenariuszem także Chiny? A przede wszystkim, czy powinniśmy obawiać się tych ruchów, które mogą być jedynie przysłowiową „burzą w szklance wody” eskalowaną głównie przez żądne sensacji media? O tym już dziś w programie Piotr Korczarowskiego opowie redaktor naczelny Xportalu, Bartosz Bekier, który od lat analizuje geopolitykę i bywał w newralgicznych regionach, w tym m.in. w Donbasie.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"