Poręba: „Rosja i Indie prowadzą wspólne badania wojskowe”06:01

  • 0
Opublikowane 8 grudnia 2016

Rosja i Indie prowadzą wspólne badania wojskowe

Ogromny wkład prywatnego kapitału w działania na Ukrainie zaburzył ład w okół Rosji. W efekcie uaktywniły się nowe drogi kontaktów gospodarczych i militarnych. Historyk i politolog Maciej Poręba twierdzi, że kryzys ukraiński zacieśnił rosyjskie relacje z Chinami, Iranem, Syrią i Egiptem. Ostatnio poprawiły się, kosztem NATO, stosunku z Turcją. Głównym partnerem gospodarczym Rosji są jednak Indie, z którymi Kreml prowadzi wspólne badania wojskowe, np. rakiet strategicznych, lotnictwa V generacji i czołgów T-14 Armata.

„Kraje, które posiadają duże rezerwy złota i małe uzależnienie od krajów anglosaskich, czyli petrodolara (…) posługują się w handlu międzynarodowym własnymi walutami. (…) Rosja ma tu bardzo dobrą sytuację, ponieważ jest w stanie kontrolować własną przestrzeń oraz ponadnarodowe korporacje spekulacyjne” – twierdzi Poręba.

Choć gospodarka Rosji nieco osłabła w ostatnich latach, wojna na Ukrainie zmusiła Kreml do szukania nowych szlaków handlowych oraz partnerów strategicznych. W dłuższej perspektywie może się to Rosji bardzo opłacić. Tym bardziej, że światowy obrót dolarem zmniejsza się o około 2-3 mld rocznie.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"