„Jaka przyszłość czeka Polskę?”2:40:00

  • 0
Opublikowane 21 listopada 2018

„Jaka przyszłość czeka Polskę?”

Odpowiadając na najważniejsze pytanie trapiące każdego patriotę Stanisław Michalkiewicz dokonuje analizy obecnego stanu Rzeczypospolitej. Jak sam zauważa jego ocena nijak się ma do oficjalnych przekazów medialnych, ponieważ wersja rządowa mówi, że jest wspaniale, a będzie jeszcze lepiej, natomiast opozycja donosi o zamachu na demokrację, łamaniu konstytucji oraz ograniczaniu swobód obywatelskich.

Fakty wyglądają z goła inaczej. W oczach świadomego człowieka nie da się ich zmanipulować. Można jednak usystematyzować. Aby to zrobić należy zwrócić uwagę na kilka aspektów polskiej rzeczywistości. Jednym z nich jest uwłaszczenie tzw. „sitwy” na majątku narodowym. Należy do niej wielu prominentnych polityków i przedsiębiorców, z których wielu nie posiada, a jedynie zarządza przejętym majątkiem. Ma to głównie miejsce w sektorach strategicznych, m.in. finansach, energetyce, czy na rynku paliw, co w dużej mierze ogranicza polski potencjał narodowy. Drugim czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na rozwój naszego kraju są niemieckie plany „Mitteleuropy” zakładające uzależnienie gospodarek państw ościennych wobec polityki Berlina i przekształcenie ich w rynek podwykonawców gospodarki niemieckiej. Kolejnym aspektem, z którym Polska musi się mierzyć są żydowskie roszczenia majątkowe, opiewające obecnie na sumę ponad 300 mld zł. Z jednej strony żydowskie lobby oddziałowuje na strategicznego sojusznika III RP, czyli USA, gdzie wymusza podejmowanie działań politycznych („JUST” Act 447), a z drugiej strony prowadzi rewizję historii usiłując wmówić światu, że to Polacy ponoszą winę za holocaust żydów.

To oczywiście nie jedyne problemy, z którymi boryka się nasz kraj, ale zdefiniowanie postawy rządu wobec tych zagadnień stanowi doskonały punkt wyjścia dla rozważań nt. przyszłości Polski.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Podzielą Polaków na kategorie?
isakowicz
Episkopat wspiera „nachodźców” – naiwność czy dywersja?
eMisjaTv
Czy Rosja szykuje się na Ukrainę? Wywiad USA przestrzega przed wojną!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"