„Polska w strefie zgniotu”1:55:31

  • 160,366 wyświetleń
Opublikowane 8 lipca 2016

Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) w wykładzie-rzece, podczas spotkania z sympatykami w Łodzi, opowiada o ewolucji swych poglądów, życiu w PRLu, transformacji, grzechach III RP, narodowej zdradzie, wielkich nadziejach i szansie dla Polski w tym wyjątkowym, choć niezwykle trudnym, geopolitycznym układzie.

Część II

Tym razem Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) odpowiada na pytania publiczności zgromadzonej na sali. Dotyczą one m.in. relacji Polski z Chinami, rozpadu Wielkiej Brytanii, polityki Niemiec, w tym m.in. naboru obcokrajowców do Bundeswehery, „ziem odzyskanych”, Związku Wypędzonych oraz wiążących się z nimi problemów hipotecznych. Padają też pytania o wiarę, stosunek do kościoła i sympatie polityczne.

Podczas nagrania Jabłonowski wielokrotnie zwraca się do Roberta Winnickiego i Pawła Kukiza, apelując o większą formę sprzeciwu wobec nieodpowiedzialnej polityki rządu.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
kk 2
„Co z tym prezydentem?” – Komentarz Konieczny!
kk 2
„Czas apokalipsy” – Komentarz Konieczny!
eMisjaTv
Dwa miliardy na propagandę i cenzurę
Enjoyed this video?
Wojciech Olszański podczas spotkania z sympatykami w Łodzi.
Zdjęcie - eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"