„Polska w strefie zgniotu”1:55:31

  • 159,338 wyświetleń
Opublikowane 8 lipca 2016

Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) w wykładzie-rzece, podczas spotkania z sympatykami w Łodzi, opowiada o ewolucji swych poglądów, życiu w PRLu, transformacji, grzechach III RP, narodowej zdradzie, wielkich nadziejach i szansie dla Polski w tym wyjątkowym, choć niezwykle trudnym, geopolitycznym układzie.

Część II

Tym razem Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) odpowiada na pytania publiczności zgromadzonej na sali. Dotyczą one m.in. relacji Polski z Chinami, rozpadu Wielkiej Brytanii, polityki Niemiec, w tym m.in. naboru obcokrajowców do Bundeswehery, „ziem odzyskanych”, Związku Wypędzonych oraz wiążących się z nimi problemów hipotecznych. Padają też pytania o wiarę, stosunek do kościoła i sympatie polityczne.

Podczas nagrania Jabłonowski wielokrotnie zwraca się do Roberta Winnickiego i Pawła Kukiza, apelując o większą formę sprzeciwu wobec nieodpowiedzialnej polityki rządu.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Dokąd Zmierzamy? Niezdrowy kult Piłsudskiego
0
Studio wyborcze: Izabela Walczak – Konfederacja
eMisjaTv
Ostateczna grabież Polski? [cz.2] Relacja LIVE z marszu „Stop ACT 447” w Warszawie
Enjoyed this video?
Wojciech Olszański podczas spotkania z sympatykami w Łodzi.
Zdjęcie - eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"