Polska dołącza do zielonego komunizmu. Co stracimy?00:00

  • 0
Opublikowane 7 listopada 2021

Polska dołącza do zielonego komunizmu. Co stracimy?

7 listopada to data, która starszym Polakom kojarzy się z organizowanymi w minionym systemie akademiami ku czci Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej. Tej rocznicy od 30 lat nikt nie czci (poza będącym jeszcze marginesem środowiskiem skrajnej lewicy), jednak coraz więcej symptomów wskazuje na to, że ideały rewolucji po pewnym „rebrandingu” są nadal żywe na zachodzie. Popularne staje się powiedzenie, że „czerwony smok” zamiast upaść, rozpadł się na tysiąc czerwonych szczurów – a niektóre z tych szczurów są zielone lub tęczowe.

O tym, jak szerokie poparcie zyskują idee wielkiej przebudowy życia społecznego, niech świadczą wielkie szczyty klimatyczne – ostatnia edycja tego spotkania odbywa się właśnie teraz w szkockim Glasgow. Najpotężniejsi ludzie świata – nie tylko szefowie państw, ale też wielkich korporacji – po przybyciu na miejsce prywatnymi samolotami, debatują nad tym, jak zredukować emisję dwutlenku węgla. Co to oznacza dla zwykłego, szarego człowieka? Galopujące ceny prądu, paliwa, a nawet ograniczenie spożycia mięsa (!). Jednym słowem – totalna przebudowa życia społecznego, pod hasłem „ratowania planety”. Kwestionowanie dogmatów nowej religii – „walki ze zmianami klimatu” – może się skończyć nałożeniem cenzorskiego knebla przez wielkie korporacje, co zapowiada chociażby Google.

Dla Polski wdrażanie postanowień szczytu klimatycznego może być szczególnie dotkliwe, jako że polska energetyka jest wciąż oparta na węglu. Mateusz Morawiecki werbalnie zapowiadał walkę z „dyktatem” Unii Europejskiej i innych sił, jednak na szczycie po wygłoszeniu buńczucznego wystąpienia…. podpisał przystąpienie Polski do paktu na rzecz ograniczenia emisji CO2.

Czy pogrobowcy rewolucji październikowej w jej 104. rocznicę mogą czuć się zwycięzcami? O tym w kolejnym programie cyklu „Dokąd Zmierzamy?”. Gościem Kamila Klimczaka będzie red. Stanisław Michalkiewicz.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"