PolExit – Młodzi Polacy żądają rozwodu z Brukselą05:11

  • 0
Opublikowane 5 maja 2016

PolExit Wbrew temu co podają sondażownie grono „eurosceptyków” rośnie.

3-ego maja na proteście PolExit w Warszawie swój sprzeciw wobec członkostwa Polski w UE wyrazili narodowcy. Ich zdaniem nasz kraj powinien jak najszybciej opuścić struktury unijne.

„Mówimy dość okradaniu Polski i Polaków z ich suwerenności! Dość narzucania nam decyzji, sprzecznych z naszym narodowym interesem! Dość ingerowania w wewnętrzne sprawy naszego kraju! Czas, abyśmy pokazali, że nie ma zgody na to, co płynie z Brukseli, że Polacy sami potrafią zadbać odpowiednio o swój kraj i nikt nie będzie dyktował im, co mają robić w swojej ojczyźnie.” – piszą na facebooku organizatorzy protestu.

Taki punkt widzenia znajduje swe potwierdzenie w statystykach. Według danych GUSu Unia Europejska rzeczywiście nam nie służy. W latach 1995-2004 średnie realne wynagrodzenie w Polsce (przy uwzględnieniu inflacji) wzrosło o 56%, tymczasem w latach 2004-2013, czyli po dołączeniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej wskaźnik ten wyniósł zaledwie 18%. W tym samym czasie wskaźnik PKB Polski spadł o niemal 10%.

Poza Unią szybciej rósł również polski eksport i import. Podczas gdy w latach 1995–2004 wartość handlu zagranicznego wzrosła o 130% (eksportu o 112%), to w okresie 2004–2012 wzrost wyniósł jedynie 58% (eksportu o 63%). „Fałszywe jest więc twierdzenie euroentuzjastów, że dzięki akcesji do UE możemy więcej eksportować, skoro eksport wzrastał niemal dwa razy szybciej, gdy byliśmy poza Unią” – zauważa Tomasz Cukiernik na łamach tygodnika „Uważam Rze”. W artykule autor krytykuje także działania UE prowadzące do wzrostu cen, m.in. paliwa oraz produktów spożywczych. Jako skutek akcesji Polski do UE Cukiernik podaje również wyjazd ponad 2 mln osób do pracy za granicą. Wedle jego wyliczeń nasz kraj traci na tym rocznie przez co rocznie około 12% proc. PKB, tj. około 200 mld zł. „To powtórka z kolonializmu. Jesteśmy dziś krajem, który dostarcza taniej siły roboczej zachodnim gospodarkom, a jednocześnie nie może realnie konkurować z zachodnimi krajami” – puentuje publicysta. 

(Na podstawie: Zbiednieliśmy przez Unię)

 

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
PolExit
"No Thanks. Please Close This Box!"