Czy PiS zepchnie pod próg Lewicę i Konfederację?00:00

  • 0
Opublikowane 28 sierpnia 2021

Czy PiS zepchnie pod próg Lewicę i Konfederację?

Najnowsze sondaże poparcia partii politycznych wskazują, że pozycja Prawa i Sprawiedliwości jest niezachwiana i to bez Porozumienia Jarosława Gowina! Traci natomiast Lewica i Konfederacja. Jednym rządząca partia podkrada programy socjalne, a drugim obyczajowo-konserwatywne hasła. Gdyby wybory odbyły się jutro partia Jarosława Kaczyńskiego pozostałaby u władzy na trzecią kadencję! I to mimo galopującej inflacji, kryzysów dyplomatycznych z USA, Rosją, Białorusią i Izraelem, niemal pewnej wizji czwartego lockdownu, nepotyzmu na najwyższych szczeblach władzy oraz niekończących się planach wprowadzania nowych podatków.

Najwyraźniej Polacy nieco odpoczęli przez wakacje i uznali, że przecież nie jest tak źle. Znaczący spadek poparcia notuje Lewica i Konfederacja, które w sondażu przeprowadzonym przez CBOS balansują na progu wyborczym. O ile jednak w kwestii walki z terroryzmem, przyjmowania uchodźców, rozdawania socjalu i programu szczepień lewa strona niemal w całości gra do jednej bramki, to już po drugiej stronie politycznego boiska, czyli w szeregach Konfederacji te same zagadnienia nie są takie oczywiste i każdy poseł zdaje się mówić swoim głosem.

Niby to istota demokracji i suwerenności poglądów, którą Konfederacja zawsze gwarantowała, ale taka rozbieżność stanowisk nie podoba się wyborcom, którzy coraz mniej chętnie deklarują poparcie dla tej formacji. Czy to znaczy, że Konfederacja była projektem na jedną kadencję? O tym już dziś w programie opowie poseł Artur Dziambor. Serdecznie zapraszamy!

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Podzielą Polaków na kategorie?
isakowicz
Episkopat wspiera „nachodźców” – naiwność czy dywersja?
eMisjaTv
Czy Rosja szykuje się na Ukrainę? Wywiad USA przestrzega przed wojną!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"