Pierwsza odsłona procesu Jacka Międlara1:08:01

  • 0
Opublikowane 8 czerwca 2017

Pierwsza odsłona procesu Jacka Międlara

„Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?” – napisał w ubiegłym roku na Twitterze o poseł Joannie Sheuring-Wielgus ksiądz Jacek Międlar. Konfrontacja z przedstawicielką Nowoczesnej doprowadziła go przed Sąd Rejonowy w Warszawie, który ma orzec czy została przekroczona granica wolności słowa.

Joanna Sheuring-Wielgus oświadczyła, że po przeczytaniu tweeta o brzytwie poczuła się zagrożona. Uznała, że Międlar czai się na jej życie, a ilość artykułów napisanych na jej temat przez suspendowanego księdza świadczy o jego obsesji.

Jacek Międlar zwrócił uwagę sądu na konstrukcję zdania „wczoraj – dziś” i oświadczył, że jego wpis odnosił się do historycznego procederu golenia głów kobietom, które kolaborowały z okupantem. Do popełnienia czynu zabronionego jednak nie nawoływał, ponieważ tweet zakończył zdaniem: „dziś prawda i modlitwa”.

Posłanka Nowoczesnej oznajmiła, że kontekstu historycznego we wpisie nie dostrzega, a słowa o prawdzie i modlitwie są tak naprawdę szyderstwem, ze względu na zwieńczenie ich znakiem zapytania. Sheuring-Wielgus podkreśliła, że obawia się o swoje życie, ponieważ Międlar skupia wokół siebie ludzi ziejących językiem nienawiści. Potwierdzeniem jej słów miał być wiec solidarności z oskarżonym, który widziała wchodząc do budynku sądu.

„God bless Poland” – przemówienia przed procesem Jacka Międlara

Międlar: „Scheuring-Wielgus jest najgłupszym posłem w historii III RP””

 

[ WESPRZYJ NASZĄ TELEWIZJĘ: http://emisja.tv/programy/o-nas/

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"