„Olga Tokarczuk i Jan Tomasz Gross to antypolski głos”08:31

  • 4,957 wyświetleń
Opublikowane 2 grudnia 2016

Podczas ostatniego Marszu Niepodległości w Warszawie natknęliśmy się na grupkę ludzi z województwa dolnośląskiego, którzy postanowili przypomnieć rodakom o kwitnącej antypolskości. Ich zdaniem Jan Tomasz Gross i Olga Tokarczuk to przykładowi „polakożercy”, których twórczość szkaluje naszą ojczyznę i naród. Mimo to nadaje się im państwowe odznaczenia i przyznaje tytuły honorowego obywatelstwa poszczególnych miast.

„Stajnia Michnika dwukrotnie ją (Tokarczuk – przyp. red.) uhonorowała nagrodą Nike. Jeśli nagroda Michnika w odczuciu większości patriotów jest tzw. nagrodą śmietnikową, ja twórczość Olgi Tokarczuk określam jako śmieć. (…) Jest ona na równi z Tomaszem Grossem” – mówi Andrzej Krawczyk z Barda na Śląsku.

„Za chwilę, zapewne (…) pani Olga Tokarczuk dostanie Nobla. Może nie z dziedziny literatury, ale z dziedziny fizyki, bo na literaturze i historii zna się równie dobrze jak na tej fizyce. (…) Jej „Księgi Jakubowe” są już przetłumaczone na język szwedzki, wiec dlaczego nie? Przecież to bohaterka demoliberalnych mediów” – zauważa Elżbieta Cygan z Nowej Rudy.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
Sumliński: „Kłamliwe ataki żydowskie na Polskę nie są elementem przypadkowym”
eMisjaTv
Rolnicza blokada Placu Zawiszy w Warszawie
eMisjaTv
Korwin-Mikke: „Żydzi w Ameryce mogliby zrobić ściepę na jeden cmentarz”
Enjoyed this video?
zdjęcie - eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"