Miernik: Sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną07:01

  • 0
Opublikowane 17 kwietnia 2017

Miernik: Sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną

„Tu nie chodzi o kukłę, czy tort. Chodzi o pretekst, za który skazuje się nas wszystkich. (…) Widać jak te pseudoelity boją się nas. Boją się prawdy. Tego, że ich czas się kończy” – mówił Zygmunt Miernik, po tym jak Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Piotra Rybaka na 3 miesiące bezwzględnego więzienia.

Zdaniem byłego opozycjonisty atmosfera w sądach przypomina schyłek PRLu, kiedy władza ratowała się przed buntem skazując patriotów. „Tymi wyrokami [na patriotów – przyp. red] oni sobie strzelają w kolano. Kończy się ich panowanie. Robią błędy i Bogu dzięki! (…) Sami się wystrzelają własną głupotą, arogancją, bezczelnością. Uważają się za szczególną kastę. Nadludzi” – powiedział Miernik dodając, że większość funkcjonariuszy obecnego wymiaru sprawiedliwości to po prostu zorganizowana grupa przestępcza, wzajemnie chroniąca własnej pozycji i interesów. Aby zmienić ten patologiczny system sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną za krzywdzące orzeczenia.

Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
„Dlaczego chorujemy?”
eMisjaTv
O wolność i zdrowie – marsz w obronie prawdziwych lekarzy
eMisjaTv
Dlaczego „lud smoleński” wybiera żydowskie lobby polityczne?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"