Miernik: Sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną07:01

  • 3,992 wyświetleń
Opublikowane 17 kwietnia 2017

Miernik: Sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną

„Tu nie chodzi o kukłę, czy tort. Chodzi o pretekst, za który skazuje się nas wszystkich. (…) Widać jak te pseudoelity boją się nas. Boją się prawdy. Tego, że ich czas się kończy” – mówił Zygmunt Miernik, po tym jak Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Piotra Rybaka na 3 miesiące bezwzględnego więzienia.

Zdaniem byłego opozycjonisty atmosfera w sądach przypomina schyłek PRLu, kiedy władza ratowała się przed buntem skazując patriotów. „Tymi wyrokami [na patriotów – przyp. red] oni sobie strzelają w kolano. Kończy się ich panowanie. Robią błędy i Bogu dzięki! (…) Sami się wystrzelają własną głupotą, arogancją, bezczelnością. Uważają się za szczególną kastę. Nadludzi” – powiedział Miernik dodając, że większość funkcjonariuszy obecnego wymiaru sprawiedliwości to po prostu zorganizowana grupa przestępcza, wzajemnie chroniąca własnej pozycji i interesów. Aby zmienić ten patologiczny system sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną za krzywdzące orzeczenia.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
eMisjaTv
„Disco” feministek na rondzie Dmowskiego
eMisjaTv
Protest przeciw żydowskim roszczeniom i antypolskiej narracji
eMisjaTv
Liroy: „Nie chcemy być straconym pokoleniem”
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"