Miernik: Sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną07:01

  • 0
Opublikowane 17 kwietnia 2017

Miernik: Sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną

„Tu nie chodzi o kukłę, czy tort. Chodzi o pretekst, za który skazuje się nas wszystkich. (…) Widać jak te pseudoelity boją się nas. Boją się prawdy. Tego, że ich czas się kończy” – mówił Zygmunt Miernik, po tym jak Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Piotra Rybaka na 3 miesiące bezwzględnego więzienia.

Zdaniem byłego opozycjonisty atmosfera w sądach przypomina schyłek PRLu, kiedy władza ratowała się przed buntem skazując patriotów. „Tymi wyrokami [na patriotów – przyp. red] oni sobie strzelają w kolano. Kończy się ich panowanie. Robią błędy i Bogu dzięki! (…) Sami się wystrzelają własną głupotą, arogancją, bezczelnością. Uważają się za szczególną kastę. Nadludzi” – powiedział Miernik dodając, że większość funkcjonariuszy obecnego wymiaru sprawiedliwości to po prostu zorganizowana grupa przestępcza, wzajemnie chroniąca własnej pozycji i interesów. Aby zmienić ten patologiczny system sędziowie muszą ponosić odpowiedzialność karną za krzywdzące orzeczenia.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"