Łódź przypomina o ludobójstwie na Wołyniu1:34:31

  • 0
Opublikowane 11 lipca 2019

Łódź przypomina o ludobójstwie na Wołyniu

Dziś mija kolejna, już 76. rocznica ludobójstwa Polaków dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Po raz trzeci rocznica jest obchodzona jako święto państwowe, ustanowione przez Sejm po latach starań ze strony rodzin 150 tysięcy ofiar zbrodni.

Środowiska kresowe, narodowe i niezależnej prawicy, które walczyły o wprowadzenie tragedii południowo-wschodnich Kresów II RP do polskiej pamięci historycznej, nadal walczą o godne upamiętnienie ofiar mordów. Ukraińcy wciąż gremialnie odwołują się do tradycji walki OUN-UPA jako swojego państwowego mitu założycielskiego. Ponadto od kilku lat obowiązuje na Ukrainie zakaz ekshumacji polskich ofiar, często nadal spoczywających w nieoznaczonych miejscach, w lasach czy studniach. Polski rząd nie wykazuje asertywności w relacjach z Ukrainą, czego jaskrawym przypadkiem jest wycofanie karalności negowania ludobójstwa wołyńskiego.

W Łodzi środowiska narodowe organizują przemarsz spod Konsulatu Honorowego Ukrainy przy ulicy Piotrkowskiej, aby upamiętnić ofiary zbrodni, a także domagać się twardego stanowiska wobec banderowców i ich bezczelnych kłamstw na temat historii II wojny światowej na ziemiach dzisiejszej Ukrainy. Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo eMisji z tego wydarzenia.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"