Lewica w odwrocie, Niemcy w natarciu, Marsz Niepodległości idzie przez Warszawę00:00

  • 0
Opublikowane 11 listopada 2021

Lewica w odwrocie, Niemcy w natarciu, Marsz Niepodległości idzie przez Warszawę

Wojna domowa na ulicach Warszawy! Stolica zniszczona! – Takimi nagłówkami co roku czołowe media w Polsce puentują wydarzenia na Marszu Niepodległości. Straszą też groźnymi narodowcami, którzy z faszystowskim upodobaniem mają ziać nienawiścią i szukać bójek. Mimo to po 10 latach maszerowania w Narodowe Święto Niepodległości, ranga patriotycznej manifestacji nie tylko nie osłabła, ale wręcz wzrosła i ugruntowała się na pozycji uroczystości cyklicznej, którą w tym roku ze wszech miar siły wrogie polskiej tradycji i tożsamości narodowej chciały podważyć. Rząd uznał jednak, że nie ma co walczyć z wolą setek tysięcy Polaków. Lepiej ten ruch mieć pod kontrolą, niż iść z nim na starcie, dlatego po raz drugi obserwujemy jak spontaniczny zryw Polaków zyskuje państwowy charakter. To sprawny manewr ze strony rządzących, stanowiący swoistą ucieczkę do przodu, bo siłą rzeczy ludzie idący w marszu, często nie będący wyborcami PiS, zostają wrzuceni w objęcia rządu, który teraz ma doskonały argument by straszyć opozycją. A straszyć jest czym bowiem toczy się tu walka nie tylko na płaszczyźnie sądowo-administracyjnej, ale także ta uliczna. Tym razem blokadę Marszu Niepodległości zapowiedziały liczne środowiska związane z obyczajową lewicą w Polsce oraz ich sojusznicy z Niemiec, którzy zamierzają wystawić do starcia z polskimi patriotami swe najlepsze bojówki, głównie z ekstremistycznej „Antify” oraz neobolszewickiego „Czerwonego Frontu”. Organizacje te od tygodni skrzykują się na internetowych forach, by ruszyć „alles nach Warschau”.

Czy służby porządkowe organizatora Marszu będą w tym roku mogły liczyć na polską policję, by wspólnie zapewnić uczestnikom narodowej manifestacji bezpieczeństwo? I czy tym razem uda się przeprowadzić marsz ulicami Warszawy tak, by nie doszło do żadnych incydentów i prowokacji? Zobaczmy już dziś we wspólnej relacji LIVE z Marszu Niepodległości, którą nasza telewizja, eMisjaTv podjęła się razem z telewizją wRealu24. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"