Kulisy światowej manipulacji00:00

  • 0
Opublikowane 2 września 2021

Kulisy światowej manipulacji

Ostatnie tygodnie przyniosły światowej opinii spektakularną klęskę Stanów Zjednoczonych w 20-letniej „wojnie z terroryzmem”. Wycofanie się w popłochu z Afganistanu oznaczało dla administracji Joe Bidena wielką klęskę wizerunkową.

Oprócz działań militarnych konfrontacja odbywa się również w sferze informacyjnej. Talibowie pokazują, że „odrobili pracę domową” na odcinku propagandowym, przekazując swoją wersję wydarzeń w mediach społecznościowych. Świat zachodni przegrywa konfrontację nie tylko na polu militarnym, ale też propagandowym. W 20 lat po zamach na World Trade Center powracają też głosy, podnoszące argumenty, że cała „wojna z terroryzmem” była również operacją dezinformacyjną.

Ta sytuacja odbija się również na sytuacji w Polsce. Napływ tzw. imigrantów na granicę polsko-białoruską spowodował wprowadzenie w pasie przygranicznym stanu wyjątkowego i propagandową ofensywę ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości, który do odwetowych działań rządu białoruskiego względem państw Unii Europejskiej dopisuje wersję o rosyjskim „sprawstwie kierowniczym”.

O kulisach manipulacji w polityce międzypaństwowej opowie Marcin Hagmajer z Narodowej Akademii Informacyjnej.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
emisjatv
Cham niezbuntowany, Ziemkiewicz strollowany.
eMisjaTV
Białoruś – krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?
eMisjaTv
Żydzi szantażują właścicieli kin! Sumliński znów bez sali
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"