Korwin-Mikke: „Żydzi w Ameryce mogliby zrobić ściepę na jeden cmentarz”05:01

  • 0
Opublikowane 2 kwietnia 2019

Korwin-Mikke: „Żydzi w Ameryce mogliby zrobić ściepę na jeden cmentarz”

Trwa prezentacja jedynek na listach Konfederacji – Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy, a to znaczy, że rozmowy koalicyjne dobiegają już końca. W ostatnich dniach do sojuszu dołączyły śląskie struktury stowarzyszenia Kukiz ’15. Zdaniem Janusza Korwin–Mikke to jeszcze nie koniec niespodzianek, bo wciąż prowadzone są negocjacje z dwoma ugrupowaniami. Nie ma wśród nich Agro-Unii, której członkowie nie są zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz ugrupowania Europa Christi Mirosława Piotrowskiego, które lider partii Wolność określa jako „pozbawione przyszłości”.

Mimo to formuła Konfederacji staje się coraz szersza. Początkowo uniosceptyczne ugrupowanie, postulujące wyjście, a nawet likwidację UE, otworzyło się na Marka Jakubiaka oraz Piotra Marca, którzy twierdzą, że Polska w powinna pozostać w strukturach zjednoczonej Europy skąd należy ją po prostu reformować.

Tak szerokie spektrum światopoglądowe członków Konfederacji rodzi podejrzenia, że w kluczowych głosowaniach reprezentanci tego ugrupowania mogą głosować odmiennie. Jest to jednak lepsze rozwiązanie niż praktyka krajowa, gdzie członkowie poszczególnych ugrupowań deklarują niemal ślepą lojalność wobec doktryny partyjnej, lecz w szczególnych sytuacjach, jak np. przekazanie milionów złotych na interesy społeczności żydowskiej w Polsce wszyscy głosują tak samo.

Zapytany o to Janusz Korwin – Mikke twierdzi, że w tej kwestii jest niezłomny. Nie chodzi nawet o niegospodarność dużymi sumami środków publicznych, lecz zasadę, że nie można wydatkować pieniędzy na cele, które nie mają pokrycia w prawie. Tu JKM nawiązał bezpośrednio do kwestii roszczeń żydowskich popartych amerykańską ustawą 447, która ma zmusić Polaków do spłaty około 300 mld dolarów środowisko żydowskim powołującym się na tzw. „wspólnotę plemienną”.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"