Korwin-Mikke: „Bez radykalnej zmiany nic się nie zrobi”05:01

  • 0
Opublikowane 24 maja 2019

Korwin-Mikke: „Bez radykalnej zmiany nic się nie zrobi”

Janusz Korwin-Mikke, niekwestionowany „krul” polskiej prawicy zauważa, że obóz tzw. „dobrej zmiany” ma więcej wspólnego z Wiosną Roberta Biedronia niż z ugrupowaniami narodowymi, dlatego zdaniem Korwina-Mikke  Prawo i Sprawiedliwość nie jest tak naprawdę konkurencją dla Konfederacji.

Mimo to trwa ostra walka wyborcza, w której działacze partii Jarosława Kaczyńskiego zarzucają politykom Konfederacji agenturalność na rzecz Rosji. Zdaniem Korwina-Mikke większym zagrożeniem dla Polski jest w tej chwili Ukraina, która wysuwa wobec naszego kraju roszczenia terytorialne. Zacieśnianie relacji z Rosją jest więc wynikiem kalkulacji bazującej na filozofii: „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”. Ponadto prezes Wolności przypomina, że historyczna prawica w Polsce również była prorosyjska. Postawa ta nie wynikała z próżnego uwielbienia naszych sąsiadów, lecz wszelkiego rodzaju korzyści wynikających z wzajemnej współpracy. Tymczasem rząd PiSu w imię nienawiści wobec Rosji idzie na wszelkiego rodzaju ustępstwa względem Zachodu. Zdaniem Korwina-Mikke godny potępienia jest m.in. fakt zlekceważenia prośby o poparcie francuskiego Frontu Narodowego Marii Le Pen własnie z uwagi na pozytywny odbiór tego ugrupowania za naszą wschodnią granicą.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"