Starosielec: Korporacje bogacą się na krzywdzie Polaków04:31

  • 0
Opublikowane 5 listopada 2016

Tego Pana naszym widzom nie trzeba przedstawiać. A może wręcz odwrotnie? Większość kojarzy go z filmu, gdzie ostro wypowiedział się o imigrantach (tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=4UMNd-Rpb8U), który obejrzało ponad 100 tys. ludzi. Niektórzy pytali o godność tego pana i otóż jest! Spotkaliśmy go ponownie na proteście przeciw cenzurze Facebooka. Nazywa się Kazimierz Starosielec i jest emerytem z Warszawy. Dlaczego przyszedł na protest? Twierdzi, że walczy o przyszłość swojej córki i wnuka. Nie chodzi jednak o prawo swobodnej wypowiedzi na portalach społecznościowych, lecz stosunek zagranicznych korporacji do Polaków.

Korporacje bogacą się na krzywdzie Polaków. 

„Trzeba im zajrzeć do kasy! Skąd oni takiego majątku wzięli, że się rozwijają! Podatki im sprawdzić, dokąd to idzie. Ile płacą tego podatku, a ile płacą ludziom. Na pewno ich pracownicy mają śmieciowe wypłaty” – twierdzi pan Kazimierz. Jednocześnie zauważa, że „nawet ten dom [działka pod budowę biurowca – przy. red.], który został tu sprzedany to też trzeba sprawdzić w księgach wieczystych, czy „bufetowe” nie wkładały swoich paluszków (…) bo to wszystko by od sądów trzeba zacząć. Dziś wyroki wydają ci sami ludzie, którzy uzurpowali sobie władze w czasach stalinowskich”. Zdaniem naszego rozmówcy dotychczasowi politycy chętnie Polskę sprzedawali korporacjom, a teraz bogacą się one na krzywdzie Polaków. „Gdzie by człowiek nie pojechał, wszędzie Polacy za chlebem, a takie korporacje u nas rozwijają skrzydełka. Ile zarabiają, a ile ludziom płacą” – pyta retorycznie Starosielec.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
emisjaTv
Dokąd Zmierzamy? Polska w potrzasku!
eMisjaTv
„Niełatwy powrót do Jedwabnego” – W. Sumliński odkrywa nowe fakty historii polsko-żydowskich relacji
kk 2
„Palestyńczycy w rezerwacie. Polacy następni?” – Komentarz Konieczny!
Enjoyed this video?
Kazimierz Starosielec przeciw korporacjom
"No Thanks. Please Close This Box!"