KOD i PiS w stanie wojennym18:01

  • 0
Opublikowane 15 grudnia 2016

Mimo, że od wprowadzenia stanu wojennego minęło już 35 lat, emocje z nim związane są nadal żywe. Jak ważną datą dla Polaków jest 13 grudnia doskonale widać było w Warszawie, gdzie KOD i PiS zorganizowały wiece pamięci bohaterów i ofiar stanu wojennego. Kto jednak był bohaterem, a kto ofiarą nie było już takie oczywiste.

KOD jak zwykle wykorzystał symboliczną datę, by pognębić obecną większość parlamentarną i obrzucić jej przedstawicieli kalumniami. Z drugiej strony sympatycy obozu władzy nie pozostali dłużni. Wzajemnie przerzucano oskarżenia o zdradę i koniunkturalizm.

W bezpośrednich rozmowach okazało się jednak, że na wiec PiSu przyszli ludzie, którzy sporo wycierpieli w czasach PRLu, a dziś wiodą skromne życia. Członkowie KODu równie chętnie opowiadali o represjach władzy, lecz szybko okazywało się, że stan wojenny zastał ich w domu, bądź pracy i tak naprawdę w niczym nie przeszkodził. Tymczasem ludzie zgromadzeni na placu Trzech Krzyży opowiadali historie pobić, aresztowań i internowania.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
Sztandar przeciw KOD na wiecu zorganizowanym przez PiS
"No Thanks. Please Close This Box!"