Kaczyński odwraca kota ogonem00:00

  • 0
Opublikowane 17 sierpnia 2021

Kaczyński odwraca kota ogonem

Aby utrzymać się u władzy stratedzy PiS zdecydowali się rozdrażnić dotychczasowych sojuszników. Najwyraźniej doszli do wniosku, że ani Stany Zjednoczone, ani Izrael nie będą gwarantem rządów tzw. Zjednoczonej Prawicy, jeśli skala niezadowolenia w narodzie przekroczy punkt krytyczny. Wyprowadzono więc atak w największą rozgłośnię, która mocno krytykuje rząd oraz podpisano nowelizację ustawy, która może zablokować roszczenia żydowskie. Dzięki temu pozycja czołowej stacji afirmującej opozycję została podkopana, a ciężki zarzut o budowie „Polin” został czasowo zwieszony. Czy to jednak przekona polskich konserwatystów do PiS?

Z pewnością wzrosną zewnętrzne naciski na nasz kraj. Politycy z USA już teraz mówią o możliwych sankcjach wobec Polski, natomiast Izrael wycofuje pracowników ambasady w Rzeczypospolitej zaznaczając jednocześnie, że polski ambasador też nie ma już po co wracać do Izraela.

Na działaniach PiS stracić może też rosnąca ostatnio w siłę Konfederacja. Wszak to głosy wyborców tej partii osłabiają pozycję rządu, który nie może się już cieszyć monopolem na patriotyzm. Posłowie Konfederacji nie chcą jednak opowiadać się po żadnej ze stron. Umywają ręce od głosowań i podkreślają, że „to nie ich walka”. Takie stanowisko budzi oburzenie zarówno na prawicy jak i lewicy. Zwolennicy i przeciwnicy PiSu prześcigają się w oskarżeniach konfederatów o zdradę i tchórzostwo. Zdarzają się też fizyczne ataki. Ostatnio doświadczył ich poseł Dobromir Sośnierz, który dziś w programie będzie gościem naszej nowej dziennikarki, Agnieszki Ciupińskiej.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
emisjatv
Cham niezbuntowany, Ziemkiewicz strollowany.
eMisjaTV
Białoruś – krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?
eMisjaTv
Żydzi szantażują właścicieli kin! Sumliński znów bez sali
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"