Kabaret Obrony Demokracji03:31

  • 0
Opublikowane 25 stycznia 2016

Zima nie ostudziła zapału „obrońców demokracji”.

Pomimo siarczystego mrozu na ulice polskich miast ponownie wyległy tysiące ludzi w proteście przeciw zmianom w Trybunale Konstytucyjnym, mediach publicznych czy budzącej największe emocje ustawie o policji. Wedle znowelizowanego prawa służby mundurowe mają teraz możliwość śledzenia podejrzanych także w Internecie. Nie muszą przy tym występować z wnioskiem o inwigilację. Działacze KODu uznali takie działania za ograniczenie swobód obywatelskich. Na marszach w całej Polsce pojawiły się transparenty wzywające do obrony Internetu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że hasła te nieśli głównie emeryci i renciści, którzy działania Internetu sami do końca nie rozumieją. Za oprawę marszu odpowiadali jednak organizatorzy i to oni przygotowali hasła, które rozdano uczestnikom pochodu. KoD sprzedaje flagiNawet polskie i unijne flagi były kupione chwilę wcześniej na „stoiskach z pamiątkami”. Tu jednak jawi się zasadnicze pytanie – skąd utworzona naprędce organizacja (KOD) dysponuje nieograniczonymi środkami finansowymi, aby zapewnić odpowiednie nagłośnienie, Ochrona KoDzbudować scenę do agitacji, wynająć profesjonalną ochronę, uzbrojoną w broń gazową i paralizatory, a także rozdać uczestnikom marszu tysiące ulotek, wpinek, banerów i flag? 

Mimo zaangażowania ogromnych środków i nagłośnienia sprawy przez prywatne media część protestujących nadal nie wiedziała co znaczą niektóre hasła i przeciw czemu są kierowane. Był to więc raczej kabaret obrony demokracji, w którym główne role zagrali wyborcy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
zakodowana żydówka
"No Thanks. Please Close This Box!"