Czy to już wojna? Inwazja imigrantów na granicy00:00

  • 0
Opublikowane 9 listopada 2021

Czy to już wojna? Inwazja imigrantów na granicy

Choć napływ muzułmańskich imigrantów przez granicę polsko-białoruską trwa już od kilkanastu tygodni, to 8 listopada odnotowano niespotykaną eskalację tego problemu. W okolicach Kuźnicy Białostockiej kilkutysięczna grupa imigrantów próbowała sforsować zapory z drutu kolczastego ustawione na granicy. Rozbiła ona obóz i prawdopodobnie będzie próbowała kolejnych szturmów. Spotkało się to z mobilizacją wojska i policji po stronie polskiej – granicy strzeże kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy i żołnierzy.

To kolejny akt tzw. „wojny hybrydowej” ze strony władz białoruskich, które w ten sposób rewanżują się swoim sąsiadom za wspieranie protestów opozycji w ubiegłym roku i nałożone na ten kraj sankcje. Do tej pory udawało się na ogół nie dopuścić do przekraczania granicy – jednak czy tak duża grupa nie będzie zbyt dużym wyzwaniem dla polskich służb? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków i z niecierpliwością czekają oni na decyzje władz.

O tym, czy jest jeszcze możliwość załagodzenia tego kryzysu i czy potok imigrantów kiedyś uda się powstrzymać w kolejnym odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy?” opowie dr Wojciech Szewko, analityk ds. stosunków międzynarodowych.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
Marine Le Pen
Czy Marine Le Pen odbije Francję z rąk lewicy?
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Na złość Putinowi odmrozimy sobie uszy!
Co jest prawdą
Cenzurują, ośmieszają i za nas decydują co jest prawdą!
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"