Janusz Korwin-Mikke zaskoczony represjami za Kalisz00:00

  • 0
Opublikowane 18 listopada 2021

Janusz Korwin-Mikke zaskoczony represjami za Kalisz

Jeden z zatrzymanych po aferze w Kaliszu to były współpracownik posła Janusza Korwin-Mikke. Mowa tu o Marcinie Osadowskim, który był organizatorem wielkopolskiego marszu jaki odbył się 11 listopada w Kaliszu. Uczestnicy zgromadzenia wznosili tam hasła uznane przez prokuraturę za wyczerpujące znamiona art. 256 Kodeksu Karnego. Najlepiej znany fakt z tego dnia dotyczył jednak spalenia księgi Statutu Kaliskiego uznawanego za pierwszy przywilej nadany żydom na ziemiach polskich. Informacja o tym bardzo szybko nabrała globalnej rangi i niemal natychmiast trafiła do Izraela, gdzie szef tamtejszej dyplomacji powiedział, iż jest to „przerażający antysemicki incydent w Polsce, który przypomina każdemu żydowi siłę nienawiści, jaka istnieje na świecie”. Władze państwa położonego w Palestynie zażądały od rządu w Polsce podjęcia natychmiastowych działań wobec uczestników wydarzeń w Kaliszu. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Do domów Marcina Osadowskiego, Wojciecha Olszańskiego i Piotra Rybaka policja wkroczyła już 13 listopada, zatrzymując całą trójkę i doprowadzając do aresztu, w którym mają oni spędzić najbliższe 3 miesiące. Za spalenie niewłaściwej książki grozi im teraz do 5 lat więzienia!

Czy poseł Konfederacji, a zarazem prezes partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke potępia incydent? A może jest zaskoczony reakcją władz w Polsce? Czy będzie działał na rzecz uwolnienia oskarżonych jak jego partyjny kolega Grzegorz Braun, który udzielił już poselskiego poręczenia za organizatorów marszu w Kaliszu? Tego dowiecie się Państwo w najnowszym programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy”, na który zaprasza autor, Piotr Korczarowski.

Anonimus Co sądzimy o... Dokąd Zmierzamy Filmy Dokumentalne Komentarz Konieczny Polskim Okiem Powiew Kultury Relacje na żywo Reportaż Studio eMisja Wykłady i prelekcje
poseł Konfederacji
Braun: „Inflacja zabierze nam jedną pensję w roku”
Sośnierz - Konfederacja
Sośnierz: „Państwa są wrogami wolności słowa”
piskorski
Czym jeszcze zaskoczy nas Białoruś?
Enjoyed this video?
eMisjaTv
"No Thanks. Please Close This Box!"